9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Eski Ripple Çalışanı 150 Milyon Adet XRP Sattı! Fiyat Düşüşünün Sebebi Olabilir mi?

Önemli Gelişmeler

XRP ile ilgili haberleri takip eden biriyseniz, Ripple’ın eski çalışanı Jed McCaleb’in aylık olarak düzenli bir şekilde yüklü XRP satışları yaptığını da bilirsiniz. Ripple, şirketten ayrılan McCaleb’e ödeme olarak XRP vereceğini taahhüt etmiş ve yıllardır bu sözünü milyarlarca dolarlık XRP’yi McCaleb’e ödeyerek tutuyor. McCaleb ise aldığı bu kripto paraları satma konusunda elini hiç korkak alıştırmıyor. Eski Ripple çalışanı yalnızca son üç hafta içerisinde 150.7 milyon adet XRP sattı.

blank

Eski Ripple Çalışanı Son 3 Haftada 98 Milyon Dolarlık Coin Sattı

XRPScan üzerinden elde edilen verilere göre 21 Haziran ile 12 Temmuz tarihleri arasında McCaleb’in XRP satışları 150 milyon bandını aştı. Bu miktardaki tokenin dolar olarak karşılığı ise yaklaşık 98.16 milyon dolara tekabül ediyor. Verilere göre ayrıca McCaleb’in satışları son zamanlarda daha düzenli bir hal aldı ve McCaleb son haftalarda, Ripple’dan daha önce aldığı coinleri günlük olarak 10 milyon adet satmaya başladı.

blank

Ripple şirketinin eski CTO’su olan ünlü ismin adresi “tacostand” adını taşıyor ve bu cüzdanda şu anda 590 milyon adet XRP bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

McCaleb’in son iki işleminin her birinde 5.846.888 adet XRP’nin satışı gerçekleşmiş. İşlemlerin biri 11 Temmuz’da, diğeri ise ertesi gün tam olarak aynı saatte yapılmış. Bu periyotta ayrıca XRP fiyatı da düşüş göstermiş.

McCaleb’in devamlı gerçekleştirdiği satışlar ve Haziran ayında kripto paralardaki genel volalite dalgası düşünüldüğünde XRP’nin fiyatının 1 doların altına inmesi sürpriz olmamıştır. Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple piyasasında satış baskısı hakim ve fiyatı da 4 saat içerisinde 0.6573 dolardan 0.6356 dolara düştü.

McCaleb’in Elindeki XRP Ne Zaman Tükenecek?

McCaleb’in satışlarıyla fiyat düşüşleri arasındaki zamanlamanın benzer olması dikkat çekiyor. Ripple topluluğu, McCaleb’in satışlarının XRP’nin fiyatının düşmesine neden olan faktörlerden biri olduğunu ve elindeki coinlerin bitmesinin ardından fiyatların yeniden yükselişe geçeceğine inanıyor. 590 milyon adet coine sahip olan eski Ripple çalışanının elindeki stok Ağustos ayının sonlarına doğru tükenebilir.

İlgili Haber:  Ripple 2020'nin 3. Çeyreğinde 46 Milyon Dolarlık XRP Aldı

Ripple fiyatı 15 Nisan’da 2018 yılından bu yana en yüksek fiyat rekorunu kırarak 1.83 dolara ulaşmıştı. Bunun ardından fiyat, genel kripto para piyasalarıyla uyumlu olarak büyük bir düşüş sergilemiş ve yaklaşık olarak üçte birine inmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend