25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

Eski Ripple Çalışanı Yüklü Miktarda XRP’yi Elinden Çıkardı! Miktar Dudak Uçuklatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

San Francisco merkezli finans teknoloji şirketi Ripple uzun bir süredir kripto para ile ilgili haberlere konu olmayı sürdürüyor. Bu haberlerin birçoğu Ripple’ın SEC ile arasında Aralık ayında başlayan ve halen devam eden davası ile ilgili oluyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın kurucularından Christian Larsen ve CEO’su Brad Garlinghouse’u illegal bir şekilde 1.3 milyar dolarlık XRP satışı yapmak ile suçlamışlardı.

Binance indirim kodu

Genel kripto para piyasalarındaki düzeltme dalgasıyla beraber son zamanlarda XRP fiyatı da ciddi bir darbe aldı. Kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasından çok bir süre geçmemesine rağmen XRP fiyatı son 24 saatte %5’lik bir kayıp ile bu yazının yazıldığı anlarda 0.60 doların altında seyrediyor.

Binance indirim kodu

Şirketin Eski Çalışanı Bu Ay 240 Milyon Adet XRP Sattı

XRP fiyatı düşüşe geçse de, bu durum eski bir Ripple çalışanının bu ay 240 milyon adet XRP’yi elinden çıkarmasına engel olmadı. XRP bu ay 1.09 dolardan 0.593 dolara kadar inmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ripple’ın kurucularından (eski CTO’su) Jed McCaleb bir süredir gerçekleştirdiği gibi bu ay da yine 240 milyon adet XRP’yi “tacostand” adındaki hesabından kripto para borsalarına aktardı. XRP için analitik veriler sağlayan XRPScan kaynağına göre McCaleb Haziran ayının başından bu yana toplamda 24 adet satış işlemi yaptı.

McCaleb’in gerçekleştirdiği satış miktarı bu yazının yazıldığı anlarda 148 milyon dolara tekabül ediyor.

Eski Ripple yöneticiye, Ripple ile arasında bulunan anlaşma nedeniyle 2 Mayıs tarihinde Ripple’ın ek olarak 442 milyon adet XRP gönderdiğini de hatırlamak gerekiyor. Ripple ile arasındaki anlaşmaya göre McCaleb şirketteki eski pozisyonu nedeniyle toplamda 8 milyar adet XRP tokeni elde edecek.

İlgili Haber:  1 Milyar Adet XRP Piyasaya Sürüldü - 182 Milyonu Eski Ripple Çalışanına Aktarıldı

Jed McCaleb’in Elindeki Ripple (XRP) Miktarı Ne Zaman Tükenecek?

Tacostand isimli hesabına baktığımızda Jed’in şu anki mevcut bakiyenin 413 milyon adet XRP olduğunu görüyoruz.

Ripple macerasına 2011 yılında başlayan Jed McCaleb, projenin kurucu üyelerinden birini oluşturuyor. Ancak McCaleb 2014 yılında Stellar (XLM) üzerinde çalışmak için Ripple projesini terk etti. Ayrıca ünlü isim Forbes’un “Kripto Para Zenginleri 2021 Milyarderler Listesi’nde” de yer aldı.

Ripple’ın SEC tarafından Aralık ayında incelemeye alınmasıyla birlikte XRP fiyatları çok büyük bir düşüş yaşamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar