ETH 2.0’da Kilitlenen Ethereum Miktarı 3 Milyar Dolara Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 9 ay önce

blank

Ethereum’un toplam arzının en az %2’si, blockchain’deki yükseltme planının bir parçası olarak ETH 2.0’da kilitlenmiş durumda.

blank

Haberin Özeti

  • ETH 2.0’da kilitlenen Ethereum miktarı 3 milyar Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Bu, yaklaşık 2.6 milyon Ethereum’un 2.0’a gönderildiği anlamına geliyor.
  • Ethereum’da yaşanan fiyat artışı, ETH 2.0 performansını da olumlu etkilemiş görünüyor.

Kripto ölçüm platformu Dune Analytics’e göre, şu anda mevcut olan 114.3 milyon Ethereum (ETH) kripto paranın yaklaşık 2.6 milyonu Ethereum 2.0’a gönderildi.

Bu, cari fiyatlarla 3.2 milyar Dolar değerine denk geliyor.

Ethereum 2.0 Nedir?

1 Aralık’ta hayata geçirilen Ethereum 2.0, Ethereum’u mevcut iş kanıtı fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı tabanlı bir algoritmaya kaydırmayı amaçlayan çok aşamalı bir blockchain revizyonudur.

Ethereum 2.0’ı başlatmak için, kullanıcıların en az 524.288 ETH yatırması gerekiyordu. Şu anda bu değerin 4.9 kat daha fazlasına ulaşıldığı görülüyor.

CryptoQuant’a göre 4.800’den fazla kullanıcı blockchainin 2.0 yinelemesine 32 (stake etmek için gereken minimum miktar) veya daha fazla ETH yatırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hisse kanıtı, doğrulayıcıların bir işlemi doğrulama hakkı elde etmek için token yatırmalarına izin verir. Ne kadar kripto para tuttuklarına ve ne kadar süreyle tuttuklarına bağlı olarak seçilirler.

Fiyat Artışı ETH 2.0’a Pozitif Etki Etti

Bu, büyük ölçüde ham hesaplama gücüne dayanan ve enerji yoğun madenciliği kullanan (Bitcoin gibi) mevcut sistemin yerini alacak yeni bir sistem olarak değerlendiriliyor.

Hisse kanıtı nasıl çalışır? Yeterli sayıda onaylayıcı bir bloğu “gördüklerini” onayladıktan sonra, blockchaine eklenebilir. Doğrulayıcı ise başarılı bloklar için ödüllendirilir.

Böyle bir sistemin temel avantajı, iş kanıtından çok daha enerji verimliliği sağlamasıdır. Doğrulayıcıların ayrıca ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için güçlü bilgisayarlara sahip olması gerekmez.

Ethereum 2.0, Aralık ayı sonlarında 2 milyon kilitli ETH seviyesine ulaşmıştı. Ancak yeni ETH dalgası ve hızlı fiyat artışı onu bir sonraki seviyeye taşıdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend