5 Ağustos 2022, Cuma
26.5 C
İstanbul

ETH 2.0’da Kilitlenen Ethereum Miktarı 3 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum’un toplam arzının en az %2’si, blockchain’deki yükseltme planının bir parçası olarak ETH 2.0’da kilitlenmiş durumda.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ETH 2.0’da kilitlenen Ethereum miktarı 3 milyar Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Bu, yaklaşık 2.6 milyon Ethereum’un 2.0’a gönderildiği anlamına geliyor.
  • Ethereum’da yaşanan fiyat artışı, ETH 2.0 performansını da olumlu etkilemiş görünüyor.

Kripto ölçüm platformu Dune Analytics’e göre, şu anda mevcut olan 114.3 milyon Ethereum (ETH) kripto paranın yaklaşık 2.6 milyonu Ethereum 2.0’a gönderildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, cari fiyatlarla 3.2 milyar Dolar değerine denk geliyor.

Ethereum 2.0 Nedir?

1 Aralık’ta hayata geçirilen Ethereum 2.0, Ethereum’u mevcut iş kanıtı fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı tabanlı bir algoritmaya kaydırmayı amaçlayan çok aşamalı bir blockchain revizyonudur.

Ethereum 2.0’ı başlatmak için, kullanıcıların en az 524.288 ETH yatırması gerekiyordu. Şu anda bu değerin 4.9 kat daha fazlasına ulaşıldığı görülüyor.

CryptoQuant’a göre 4.800’den fazla kullanıcı blockchainin 2.0 yinelemesine 32 (stake etmek için gereken minimum miktar) veya daha fazla ETH yatırdı.

Hisse kanıtı, doğrulayıcıların bir işlemi doğrulama hakkı elde etmek için token yatırmalarına izin verir. Ne kadar kripto para tuttuklarına ve ne kadar süreyle tuttuklarına bağlı olarak seçilirler.

Fiyat Artışı ETH 2.0’a Pozitif Etki Etti

Bu, büyük ölçüde ham hesaplama gücüne dayanan ve enerji yoğun madenciliği kullanan (Bitcoin gibi) mevcut sistemin yerini alacak yeni bir sistem olarak değerlendiriliyor.

Hisse kanıtı nasıl çalışır? Yeterli sayıda onaylayıcı bir bloğu “gördüklerini” onayladıktan sonra, blockchaine eklenebilir. Doğrulayıcı ise başarılı bloklar için ödüllendirilir.

Böyle bir sistemin temel avantajı, iş kanıtından çok daha enerji verimliliği sağlamasıdır. Doğrulayıcıların ayrıca ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için güçlü bilgisayarlara sahip olması gerekmez.

İlgili Haber:  Bitcoin 22.000 Doları Geçti

Ethereum 2.0, Aralık ayı sonlarında 2 milyon kilitli ETH seviyesine ulaşmıştı. Ancak yeni ETH dalgası ve hızlı fiyat artışı onu bir sonraki seviyeye taşıdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar