25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Uzman Son Noktayı Koydu: “Ethereum Bir Menkul Kıymet Değil Ancak XRP Bir Menkul Kıymettir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü emtia alım satımcısı Peter Brandt, yeni SEC yönetimiyle birlikte kripto paralar için menkul kıymet olarak değerlendirilme konusunda sorunlar yaşanabileceğini belirtti ve kendisinin de kişisel olarak XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inandığını söyledi.

Binance indirim kodu

Peter Brandt XRP’nin Halen Kayıt Dışı Bir Menkul Kıymet Olduğunu Düşünüyor

Deneyimli emtia alım satımcısı Peter Brandt, kısa bir süre önce yaptığı analizinde, Ripple tokeni olan XRP’ye ait bir grafik paylaşmıştı. Analizciye göre token, ters bir baş ve omuzlar formasyonu sergiliyor ve uzun vadede de XRP fiyatı potansiyel olarak yükseliş gösteriyor.

Binance indirim kodu

Aynı analizci Ripple için daha önce de birçok kez olumsuz eleştirilerde bulunmuş ve 2020 yılının Aralık ayında başlayan SEC davasından çok önceleri bile SEC’e, Ripple’ın bir menkul kıymet olduğunu belirterek kripto paraya müdahale çağrısında bulunmuştu. Bu yıl ise ünlü yatırımcı XRP hakkında birkaç kez boğa lehine Tweet’ler paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak Brandt şimdi tekrardan eski düşüncelerine dönmüş gibi görünüyor. Analizci, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğünü söyledi. Deneyimli analizci, Ripple tokeni etrafında bulunan denetimsel belirsizliğin yatırımcıları uzaklaştırdığını düşünüyor olabilir. Ancak iyi haber şu ki, analizci, altcoinin bir menkul kıymet olduğunu düşünmesine rağmen, doğru koşullar sağlandığında Ripple sahibi olmak konusunda bir sorunu olmadığını açıkladı.

Bitcoin, Ethereum ve XRP, kripto paralar arasında en bilinen üçlü gruplardan biri olmasına rağmen, bu kripto paralar arasında yalnızca Ripple bir menkul kıymet olarak görülüyor. Brandt, Ethereum’u bir menkul kıymet olarak görüp görmediği sorusuna ise, “tamamen farklı bir yapıya sahip olduğu için ETH’nin bir menkul kıymet olduğuna inanmadığı” cevabını verdi.

Bazı kaynaklara göre ise SEC çalışanlarının bir kısmı, Ethereum ekosisteminin halihazırda inşa edilmiş olduğu için ETH tokeninin bir menkul kıymet olarak değerlendirilebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Analist: "XRP'den Sonra SEC'in Yeni Hedefi Ethereum Olabilir!"

Bununla birlikte, Ripple ile SEC arasındaki dava da henüz biteceğe benzemiyor. ABD’li resmi kurumlar arasında da kripto paraları kimin denetleyeceğine dair tartışmalar yaşanıyor. Emtia denetleyicisi CFTC, Ripple dahil tüm kripto paraların kendi yetki alanına girdiği yönünde açıklamalar yapsa da, bu zaman kadar kripto paralar konusunda söz sahibi olan daha çok SEC oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar