20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

Ethereum 2.0 Lansmandan Önce Son Provasını Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum 2.0 lansman öncesi son provalarını, sanal alan olarak hizmet veren Spadina testnet içerisinde özellikle de mevduat ve oluşum testlerine odaklanarak yapıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum 2.0’nin uzunca bir süredir beklenen ağ güncellemesi, çeşitli diğer geliştirmelerle birlikte iş kanıtı konsensüsünden (PoW) Proof of Stake (PoS) modeline geçiş yapıyor. Ancak yayınlanması için kısa bir süre daha var gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Vakfı tarafından şu anda aktif olan Medalla testnet ile birlikte çalışacak Spadina adlı ikinci bir paralel test ağının yakında piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Neden İkinci Bir Ağ Ekleniyor?

Geliştirici Danny Ryan tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, ekip şu anda Medalla üzerinde test yapan geliştiricilerin yapısını bozmak istemiyor. Bunun yerine geliştiricilerin belirli öğeleri test etmesine imkan veren güncellenmiş bir testnet sürümü tercih ediliyor.

Ana ağ sistemine benzer bir konfigürasyona sahip olan Spadina test ağı, bu ayın sonlarına doğru yayına girdiğinde yalnızca üç gün hizmet verecek. Bu anlamda Ryan’ın da belirttiği gibi söz konusu hareketlilik, büyük lansman öncesi herkes için ikinci bir “kostümlü prova” olacak.

Medalla’nın yapısındaki momentumu bozmak istemediklerini belirten geliştirici ekip, ikinci bir ağ sisteminin de herkes tarafından kullanılabileceğini belirtti.

Ryan, “Her şey yolunda giderse, üç günlük hizmet süresinin, ağın gerçekten çalışmaya başlaması öncesinde oldukça önemli bir prova olacak” dedi. Ryan, test ağının planlanan üç günlük sürecin ötesinde de yayında kalabileceğini belirtti.

Gerçek Lansman 2021 Yılına Ertelenebilir

Geliştirici Raul Jordan tarafından geçtiğimiz günlerde Ethereum 2.0’ın tam teşekküllü ana ağ lansmanının Kasım ayı içerisinde gerçekleşeceği yazılmıştı. Ancak, söz konusu lansman halihazırda birçok kez ertelendi. Ethereum Vakfı araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayı içerisinde yazdığı makalede, Ocak 2021 lansmanının Kasım 2020 hedefinden çok daha olası göründüğünü yazmıştı.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatı, 0.43 Dolar Seviyesine Kadar Geriledikten Sonra Tekrar Artış Gösterdi

İkinci bir test ağının piyasaya sürülmesi, Ethereum Vakfı’nın Ethereum 2.0 geliştirmesini ana ağa getirmesinden önce hala çözmesi gereken sorunları olduğunu kanıtlıyor. Daha geçen hafta Jelurida’dan geliştirici Lior Yaffe, yeni geliştirme kapsamındaki bir güvenlik açığını tespit ettiklerini duyurmuştu.

Vakıf ise şimdilerde her şeyi temkinli ve doğru bir şekilde yapmanın yöntemlerini arıyor. Mevcut Ethereum ağı, bu süreç içerisinde işlem ücretlerini artıran büyük talep nedeniyle (DeFi çılgınlığı) stres içerisinde hizmet vemeye devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar