8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ethereum 2.0 Piyasaya Sunuluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hisse ispatı ağının Aşama 0 sürecinde kullanıcıların yapması gereken pek bir şey yok.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum 2.0 kullanıma sunuluyor.
  • ETH sahiplerinin kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir şey yapmalarına gerek yok.
  • ETH 2 ağı, daha fazla güncelleme başlatılana kadar tam olarak işlevsel olmayacaktır.

1 Aralık’ta, uzun zamandır beklenen hisse ispatı zinciri ciddi bir şekilde başlatılıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum 2.0’ın ilk aşaması, yeterince ETH (şimdiye kadar 867.000 ETH’nin üzerinde; gerekli olan 524.288’in çok üzerinde) katkısı yapıldıktan sonra bugün kullanıma sunuluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hazırlanmak için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, endişelenmeyin.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Ethereum Vakfı tarafından yapılan bir duyuruda, “Elinizde tuttuğunuz ETH ile herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.” açıklaması yapıldı.

Bunun nedenlerinden birisi, en azından daha fazla yükseltme gelinceye kadar, Ethereum 2.0, kullanıcı açısından bir şey yapılmasını gerektirmeyecek.

Bunun yerine, Aşama 0 adı verilen süreçte, ETH sahiplerinin blok ödülleri kazanmak için kriptolarını kilitledikleri hissenin ispatı sunulacak.

Bir sonraki adım, ideal olarak 2021’de, Ethereum’da saniyede çok daha fazla işlemi gerçekleştirmesine izin veren parça zincirleri oluşturmaktır. 2021 veya 2022’de, Aşama 1.5’a geçilmesi, bu noktada Eth1 ve Eth2’nin birleşmesi ve yeni blockchainin büyük ölçüde kullanılabilir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Bu arada katkıda bulunmak isteyen Ethereum topluluğu üyeleri, her yükseltmeyi yayınlanmadan önce test ederek hata ödülleri kazanabilirler.

Peki Bir Borsada ETH’niz Varsa?

Coinbase ve Huobi de dahil olmak üzere birçok önemli borsa, yakın zamanda Ethereum 2.0 için desteklerini açıkladı.

San Francisco merkezli borsadan Surojit Chatterjee, 30 Kasım’da “Coinbase müşterileri Coinbase hesaplarındaki ETH’yi ETH2’ye dönüştürebilecek ve stake etme ödülleri kazanabilecekler.” dedi. Coinbase, bu özelliği 2021’de kullanıma sunmayı planlıyor.

İlgili Haber:  ABD Yetkilileri, Eski Eş Cinayetinde Bitcoin’le Tetikçi Tutulduğunu İddia Ediyor

Ethereum Sihirbazları Kardeşliği üyesi olan ve Eth2 geliştiricileri ile daha geniş Ethereum topluluğu arasındaki tartışmaları düzenleyen Jamie Pitts, “Bu, yerel olarak ticareti yapılabilen bir varlık değil, borsa tarafından oluşturulan bir IOU ürünüdür.” açıklamasını yaptı.

Son olarak, Ethereum 2.0 blockchaininde çalışacak olan ETH’den hala birkaç yükseltme uzakta olduğumuzun altını çizmekte fayda var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar