Ethereum 2.0 Staking’i Daha Kolay Hale Getirmek İçin Tasarlanan StakeWise, 2 Milyon Dolar Değere Ulaştı

DeFi DAO uygulaması StakeWise, Ethereum 2.0 depozitolarını tokenize ederek, kullanıcıların akıllı sözleşme platformunun yükseltmesinden önce stake edilmiş ETH’lerini kullanmalarına olanak tanıyor.

Haberin Özeti

  • Ethereum 2.0 staking sürecini daha kolay hale getirmek için hizmet veren StakeWise, halka açık lansmanı öncesinde 2 milyon Dolar değere ulaştı.
  • ETH 2.0’a talep ise gün geçtikçe artıyor.
  • Dune Analytics verilerine göre 5.9 milyar Dolar değerinde Ethereum, ETH 2.0’da kilitlenmiş durumda.

Kullanıcılar için Ethereum 2.0 staking sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) olan StakeWise, halka açık lansmanı öncesinde 2 milyon Dolarlık değere ulaştı.

StakeWise, Ethereum kullanıcıları için stake etme işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Basın açıklamasına göre şirketin 2 milyon Doları tamamladığı finansman turu; Greenfield One başta olmak üzere Collider Ventures, Gumi Cryptos, Lionschain Capital ve bir özel yatırımcı ağının katkılarıyla yönetildi.

StakeWise’ın Amacı Ethereum 2.0 Staking’e Esneklik Kazandırmak

Ethereum 2.0 yükseltmesi, akıllı sözleşme platformunun ölçeklenebilirliğini, hızını ve verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

StakeWise gibi firmalar ise bu sistemi kolaylaştırma adına katkı sağlıyor. Protokol, kullanıcıların depozitolarını ve stake etme ödüllerini sETH2 (bir para yatırma tokeni) ve rETH2 (bir ödül tokeni) olarak belirtiyor. Tüm tokenler havuzda 1:1 oranında ETH ile eşleştiriliyor; ayrıca DeFi ekosisteminde stake edilmiş Eth yerine kullanılabiliyor.

Tüm StakeWise kullanıcıları, kendilerine platforma dair önemli konularda oy hakkı tanıyan isseli $ SWISE tokenini kullanıyor. kullanır. Kullanıcılar, havuza yatırdıkları ETH miktarıyla orantılı olarak $ SWISE talep edebiliyor. Burada ETH’yi ne kadar erken yatırırlarsa o oranda daha yüksek miktarda $ SWISE talep etme hakkına erişiyorlar. Mevcut $ SWISE’ın %30’u şimdiye kadar platformu kullanan erken stakerlar tarafından talep edildi.

5.9 Milyar Dolarlık Ethereum, ETH 2.0’da Kilitlenmiş Durumda

StakeWise kurucu ortağı Dmitri Tsumak yaptığı açıklamada, “Token ilkeleri ile yönetilme seçimimiz, en başından beri benimsediğimiz toplum öncelikli tutumu yansıtıyor. StakeWise kullanıcıları, tokenler aracılığıyla ETH2 hissesinden daha yüksek getiri elde edebilirler.” dedi. StakeWise, ayrıca DAO’ya katılımı teşvik etmek amacıyla bir “Erken Benimseyenler Kampanyası” başlattı.

  Ethereum 2.0 Piyasaya Sunuluyor

Bu arada, analiz şirketi Dune Analytics’ten elde edilen veriler, Eth2 talebinin yüksek seyrettiğini ve 3 milyonun üzerinde ETH’nin (5.9 milyar Dolar) şimdiden ETH 2.0’da kilitlendiğini gösteriyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın