8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum 2.0 Test Ağı Kintsugi Yayınlandı: ETH’de Neler Değişecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum 2.0 test ağı Kintsugi bugün itibariyle geliştirici ekip tarafından yayınlandı. Peki bu blok zincirinde neleri değiştirecek?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum 2.0 test ağı Kintsugi bugün itibariyle geliştirici ekip tarafından yayınlandı.
  • Kintsugi, ETH ve ETH 2.0 ağlarının hisse ispatı altyapısı üzerinde birleşmeden önce denemeler yapılmasını sağlayacak halka açık bir test ağıdır.

Ethereum 2.0 test ağı Kintsugi bugün yayınlandı.

Binance indirim kodu

Kintsugi Test Ağı Nedir?

Kintsugi, Ethereum ve Ethereum 2.0 (ETH 2.0) ağlarının hisse ispatı altyapısı üzerinde birleşmeden önce denemeler yapılmasını sağlayacak halka açık bir test ağıdır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH geliştirici ekipleri, blok zinciri işlemlerini daha hızlı, daha ucuz ve daha az enerji yoğun hale getirmek için tasarlanmış hisse ispatı platformu ETH 2.0 için hazırlanmaya devam ediyor.

ETH 2.0 henüz tam olarak hazır olmasa da; ilk büyük test ağı, halka açık bir şekilde yayınlandı.

ETH çekirdek geliştiricilerini koordine eden Tim Beiko, bugün Kintsugi test ağının yayına girdiğini duyurdu.

Ethereum 2.0’a Giden Yol

Mevcut blok zinciri bozulmamış olsa da; büyük miktarda başarısının kurbanı olmuştur. Merkezi olmayan finans uygulamalarına, NFT’lere ve hatta blok zinciri tabanlı oyunlara öncülük ettikten sonra ağda ortaya çıkan yüksek işlem maliyetleri pek çok kullanıcıda endişe yaratıyor.

Kripto paraları eşler arası bir temelde değiştirmek veya blok zincirindeki dijital NFT koleksiyonlarına teklif vermek, ağda yüksek bir enerji tüketimine neden oluyor. Mevcut durumda insanlar işlemleri nispeten daha hızlı bir şekilde yapmak için çok daha yüksek işlem ücretleri ödemek veya blok zincirindeki trafik azalana kadar beklemek zorunda kalıyor.

ETH 2.0’ın ise tam olarak bu sorunları çözmesi planlanıyor. ETH 2.0, mevcut iş kanıtı blok zincirini (Bitcoin’de olduğu gibi) hisse kanıtı blok zincirine taşıyacak. Bu sayede ağdaki işlemleri doğrulaması için “madencilere” gerek kalmayacak; bunu, kullanıcılar ağa çeşitli miktarlarda ETH kilitleyerek çözecek ve ağı güvence altına alacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar