5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Ethereum 2.000 Dolara Göründüğünden Daha Yakın Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ether (ETH) fiyatı dün erken saatlerde 1.660 dolara düştü ve ardından bu düşüşü, 10 saat içinde %9’luk bir toparlanma izledi. Hareketin vadeli işlem sözleşmelerinin likidasyonlarında 280 milyon doları tetiklemesi, uzun vadeli işlemlerden kaynaklanan aşırı kaldıraç oranını gösterdi.

Binance indirim kodu

CME’nin ETH vadeli işlemlerinin 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesiyle ilgili ilk kaygı azalmış gibi görünse de aşırı işlem ücretlerinin sürdürülmesi yatırımcıların güvenini zayıflatmış olabilir. Bununla birlikte Ethereum’un arkasındaki temeller yine de sağlam kalmaya devam ediyor ve bu da ETH fiyatının nihai düşüşlerden bir an önce ayrılması gerektiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Ölçümler olumlu yorumlansa da her kullanıcı 12 dolarlık bir işlem ücretini karşılayamayabiliyor. Merkezi olmayan borsalarda yapılan basit bir token takası, yüzlerce dolarda gaz ücretine mal oluyor ve küçük tüccarlara ağı terk etmekten başka seçenek bırakmıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Skale ve Optimistic Network dahil olmak üzere birçok destekçi, bu sorunu aşmak için parçalama ve ikinci katman çözümlerini test ediyor. Eth2’nin, blok zincirini birkaç parçaya bölmek ve ağın aynı anda işleyebileceği işlem sayısını arttırmak için parçalama kullanması bekleniyor.

Kilitli toplam değer (TVL) yükseliş trendinde kalıyor

Merkezi olmayan finans projelerinde kilitli toplam değerin olağanüstü büyümesi göz ardı edilemez. Düzeltilmiş ölçüm, okumaları ETH fiyat artışlarından temizlemeye çalıştığı için daha güvenilir veriler sağlar.

Son 30 günde yaşanan %34’lük artış, ETH‘nin şubat ayındaki %38’lik kazancına paralel olarak düşüyor. İşlem ücretlerinden bağımsız olarak otomatik piyasa yapıcı havuzların ve bahis mekanizmalarının yarattığı değerin hâlâ mevcut olduğu görülüyor.

Yakın zamandaki çöküşün potansiyel bir yerel zirveyi ve ardından gelen düşüş trendini yansıtıp yansıtmadığını daha iyi anlamak için daha fazla veriye ihtiyaç duyuluyor. Fiyat hareketi ve teknik analizin yanı sıra yatırımcıların, ağ kullanımı gibi zincir içi ölçümleri de ölçmesi gerekiyor. Buna başlamak için en mükemmel yer ise işlemleri ve transfer değerini analiz etmek gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 19.863 Dolara Çıkarak Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Coin Metrics verileri, 14 günlük ortalama işlemleri ve günlük işlemlerde 9 milyar doların üzerinde yükselen transferleri, bir önceki aya göre %32 artışla gösteriyor. İşlem ve transfer değerindeki bu önemli artış, güce işaret ediyor ve Ether’in fiyatının mevcut seviyelerde sürdürülebilir olduğunu gösteriyor.

Borsadan para çekme işlemleri uzun vadeli elde tutmayı gösteriyor

Analistler arasında para çekilmelerinin kısa vadeli fiyat etkisi konusunda bir fikir birliği olmamasına rağmen etki ya nötrdür ya da yükseliş eğilimindedir. Karşıt hareket olan büyük sürekli girişler ise sahiplerin satma istekliliğini gösterdiği için tek düşüş senaryosu olarak görülür.

1 Ocak’tan 15 Şubat’a kadar yaklaşık 600.000 ETH borsalardan çekildi. Balinaların soğuk cüzdanlara aktarılmasından veya DeFi ekosistemine Ether koymasından bağımsız olarak bu coinlerin kısa vadede satılma olasılığı daha düşük gibi görünüyor.

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.870 dolara ulaştığı sırada gerçekleşen bu hareket, gösterge sahiplerinin güvenini ortaya koyuyor.

Sonuç olarak hem zincir içi ölçümlere hem de ticaret perspektifine dayanarak Ethereumun 2.000 dolara ulaşabileceğine ve düşüşlerin agresif bir şekilde satın alındığına dair cesaret verici sinyaller bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar