1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum 2.0’a 13 Milyar Dolardan Fazla Miktarda Para Stake Edildi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum yatırımcıları 13 milyar dolardan fazla değere sahip olan Ethereum’u Ethereum 2.0 ağına “stake” etti. Bu kadar büyük bir miktarın Ethereum sisteminin tamamen elde geçirilmesi ve “staking” sektörünün potansiyel büyümesinden dolayı yeni ağa yatırıldığı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Sisteme 13.52 Milyar Dolar Stake Edildi

Geçtiğimiz ay sisteme 5.3 milyon Ether stake eden ağ kullanıcıları şu anda bu miktarı 6.1 milyon Ether’e çıkarmış gibi görünüyor. Stake edilen ETH miktarının toplam değeri Etherscan verilerine göre Pazartesi günü itibariyle 13.52 milyar dolar seviyesine tekabül ediyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Blockchain’i, tamamlanmış haliyle Ethereum 2.0 olarak adlandırılan büyük bir değişime gidiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ağa getirilecek değişiklikler, ağın güvenlik sistemini ve coinlerin nasıl yaratıldığını değiştirerek Ethereum’un adeta tamamen bir elden geçirilme yaşamasını sağlayacak. Ethereum Blockchain’i, getirilecek değişiklikler ile beraber “proof of work (iş ispatı), yönteminden “proof of stake (hisse ispatı)” yöntemine geçiş yapacak.

Proof of stake yöntemiyle beraber kullanıcılar, coinlerini bir ön ödeme yöntemi olarak kullanırlar ya da diğer bir deyişle “stake” ederler. Stake edilen coinler sayesinde kullanıcılar ağdaki işlemlerin onaylarını gerçekleştirerek daha fazla coin kazanırlar.

JPMorgan’ın geçtiğimiz hafta yaptığı analizine göre, Ethereum ağına getirilecek değişiklikler ile birlikte staking piyasasının büyümesine bağlı olarak, staking 2025 yılı itibariyle 40 milyar dolarlık bir endüstri haline gelebilir: “Staking ile coin elde etme işlemi, Ethereum’un 2021 yılı sonu itibariyle birleşim işlemlerinin bitmesini takiben büyük oranda büyüyebilir.”

Ethereum kullanıcılarının ağ üzerinde bir node’u kontrol edip bir “validator (doğrulayıcı)” görevi görüp coin kazanmaya başlamaları için en az 32 ETH stake etmeleri gerekiyor. Bu yüzden, Pazartesi günü itibariyle sistemde 190.000’den fazla doğrulayıcının görev aldığı düşünülüyor.

İlgili Haber:  Ripple'dan Bitcoin ile İlgili Radikal Çağrı

Ethereum 2.0 Bu Yılın Sonunda Ya da 2022 Yılının Başlarında Hayata Geçecek

Ağ geliştiricileri, sisteme 520.000’den fazla ETH stake edilmesinin ardından geçtiğimiz Aralık ayında Ethereum 2.0’ın işaret Blockchain’ini başlatmıştı. Bu tarihten itibaren sisteme stake edilen ETH miktarı 10 katından fazlasına yükseldi.

Her şey yolunda giderse Ethereum’un bu yılın sonuna kadar ya da 2022 yılının başlarında proof of stake ağına dönüştürülmesi bekleniyor. Ethereum şu anda Bitcoin’in de kullandığı proof of work sistemini kullanıyor. Bu sistemde yeni coinlerin oluşturulması için çok yüksek miktarlarda enerji kullanımı gerektiren bilgisayarların karmaşık bulmaca algoritmalarını çözmeleri gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar