27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ethereum 2.0’da Stake Edilen ETH’lerin Değeri 21 Milyar Dolara Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük ETH sahibi artık Ethereum 2.0.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Staking, ağın güvenliğini sağlamaya ve yeni basılmış paraları kazanmaya yardımcı olmak için blok zincirine kripto para vermek anlamına gelir.
  • Ethereum stakerları, Ethereum 2.0 gelişimi ilerleyene kadar fonlarını kilitler.

Blockchain analitik firması Nansen’in verilerine göre, Ethereum 2.0’da stake edilmiş ETH miktarı 6.73 milyon ETH’ye (yaklaşık 21.2 milyar Dolar) ulaştı.

Binance indirim kodu

Staking Nedir?

Stake edilen ETH miktarındaki artan hacim, Ethereum kullanıcıları arasında çok beklenen Ethereum 2.0 ağ güncellemesini sunma becerisine olan güveni işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diğer kripto para stakinglerinin çoğundan farklı olarak; stake edilen Ethereum, henüz belli bir tarihi olmayan ETH 2.0’a geçiş anına kadar kilitli kalır. Söz konusu ETH 2.0’a geçişin 2022’nin başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum 2.0’a Geçiş

Ethereum, şu anda işlemleri doğrulamak için “gaz” yakan madencilere güvenerek (iş kanıtı) blok zincirini çalıştırıyor. Bu sistemde madenciler, işlemleri doğrulama ve yeni basılmış kripto paralarla ödüllendirilme ayrıcalığını kazanmak için karmaşık denklemleri çözüyor.

Madenciliğe bir alternatif olan staking ise bunu değiştirmeyi amaçlıyor. ETH 2.0 ile birlikte geçilecek olan hisse kanıtı ağını güvence altına almak için ekonomik kaynaklarını masaya yatıran stakerlar da tıpkı madenciler gibi ödül olarak yeni basılan kripto paraları alacaklar.

Bir staker (doğrulayıcı) olmak ve bir ETH 2.0 düğümü çalıştırmak için minimum 32 ETH (bugünkü fiyatlarla yaklaşık 102.000 Dolar) gerekiyor.

Nansen verilerine göre, stake edilen ETH’nin yaklaşık yarısının kaynağı henüz bilinmiyor. Bilinen en büyük miktarda stake edilen 820.544 ETH, bir kripto para borsası olan Kraken’e ait. Onu, 762.272 ETH ile staker şirketi Lido Finance ve 588.608 ETH ile küresel borsa Binance takip ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar