1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum 2.0’daki Kilitli ETH Miktarı 4 Milyonu Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kullanıcılar, ETH 2.0’ın “Aşama 0” sürecinin bir parçası olarak 11 milyar Dolardan fazla Ethereum yatırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum 2.0 sözleşmesinde kilitlenen toplam ETH miktarı 4 milyonu aştı.
  • Bu, ETH 2.0 “Aşama 0” süreci için başlangıçta gerekli olduğu belirtilen değerin sekiz katı seviyesinde

Ölçüm platformu CryptoQuant verilerine göre, Ethereum 2.0 sözleşmesine yatırılan toplam Ethereum (ETH) miktarı, cari fiyatlarla 11 milyar Dolar değerini aştı.

Binance indirim kodu

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum blok zincirini mevcut iş kanıtı (PoW) fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı (PoS) algoritmasına dönüştürmeyi amaçlayan bir yükseltme planıdır. Bu, ağın enerji tüketimini ve donanım gereksinimlerini önemli ölçüde azaltacak ve potansiyel olarak daha düşük işlem ücretlerinin ve daha yüksek iş hacminin oluşmasını sağlayacaktır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda ETH 2.0, “Aşama 0” olarak adlandırılan ilk dağıtım sürecindedir. Ağ 2020 sonunda süreci başlatmak için 16.000’den fazla doğrulayıcıya ve 500.000 ETH’ye ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Başlangıçta, topluluk üyeleri kripto paralarını kilitlemek konusunda isteksiz görünüyorlardı ve minimum eşik, son teslim tarihinden hemen önceki gün aşıldı.

Ethereum 2.0 Stake Sürecine İlgi Artıyor

Ancak o zamandan beri Ethereum 2.0 depozito sözleşmesine ETH girişi önemli ölçüde arttı. Geçen yıl 4 Aralık 2020 gününe kadar kullanıcılar, ETH 2.0 sözleşmesinde toplam 1 milyon ETH’yi kilitlediler. Bu, lansman için gerekli olan değerin iki katı idi. Bu rakam da sadece 20 gün sonra iki katına çıktı ve 24 Aralık’ta 2 milyon ETH’ye ulaştı.

Devam eden kripto piyasa artışı, stake edilmiş ETH’nin Dolar değerinde önemli bir artış sağladı. Aralık ayında Ethereum yaklaşık 600 Dolar’dan işlem görüyordu ancak şu anda 2.700 Dolar değerinin üzerine çıkmayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar