3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum 200 Haftalık Hareketli Ortalamada Destek Buldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasasında durgunluk devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 17.000 seviyelerine kadar düşerek piyasada şok etkisi yaratmıştı. Daha sonra toparlanan Bitcoin şu sıralar 20 ile 21 bin dolar arasında konsolide olmuş durumda. Analistler Bitcoin’deki düşüşün Temmuz ayında daha da derinleşeceğini söylüyor. Bitcoin’de yakın zamanda 15.000 seviyelerine görmek mümkün.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in son bir haftalık fiyat hareketine baktığımızda ise, son 1 haftada %5’lik artış görüyoruz. Geçtiğimiz hafta piyasalar hafif de olsa toparlanmıştı ve bu toparlanma devam ediyor gözüküyor. Ancak analistler bu küçük artışların yanıltıcı olabileceğini, uzun vadede yönün aşağı olduğunu belirtiyor. Bitcoin son 24 saatte ise %0.14 arttı. Bitcoin fiyatı bu haberin girildi esnada Türkiye saatiyle 12.00’de 21.474 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum destek buldu

Ethereum önemli metriklerden biri olan 200 haftalık hareketli ortalamada destek bulmuş görünüyor. Ethereum bu destek noktasında sabitlenmiş durumda.

Ethereum son yaşanan piyasa çöküşünde Bitcoin’den her zaman bir tık daha fazla düşüş yaşadı. Dolayısıyla aslında bu son piyasa düşüşünde Ethereum Bitcoin’den daha fazla değer kaybetti.

Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamada destek buldu.
Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamada destek buldu.

Etheruem’un son bir haftalık fiyat hareketine baktığımızda ise son bir haftada %10 değer kazandığını görüyoruz. Son 25 saatlik fiyat hareketine baktığımızda ise %1’lik bir düşüş var.

Altcoinler

Bitcoin ve Ethereum dışındaki altcoinlere bakacak olursak, son 7 günde en fazla artışın Comound’ta yaşandığını görüyoruz. Comp tokeni son 7 günde %63 oranında artış gösterdi.

Bir diğer yüksek artış yaşayan token Polygon oldu. MATIC son bir haftada %56 oranında arttı.

Yüksek artış gösterenler arasında son zamanların popüler projesi The Sandbox da var. SAND fiyatı Meta’nın kendilerini alacağına dair iddiaların ortasında ralli yaşadı. SAND fiyatı son bir haftada %45 arttı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatında Patlama Yaşanıyor

Diğer büyük artış yaşayan altcoinler sırayla, Shiba Inu (%42), Stacks (%42) ve Uniswap (%39) oldu.

Son 24 saate baktığımızda ise Stacks’ın %26 ile başı çektiğini görüyoruz. Son 24 saatte bir diğer artış yaşayan koin de %9 ile Dogecoin oldu.

Kaybedenler arasında ise son 7 günde %10 düşüşle Bitcoin Cash başı çekiyor. Bitcoin Cash’i %3’lük düşüşle Bitcoin SV takip etti.

Haftalık heatmap grafiğine baktığımızda ise son 1 haftada ilk 100 kripto para içinde tek kırmızının Bitcoin Cash olduğunu görüyoruz. Tüm piyasa küçük çaplı bir ralli yaparken BCH düşmeyi başardı.

Son bir haftada ilk 100 altcoin arasında en büyük düşen altocin BCH oldu.
Son bir haftada ilk 100 altcoin arasında en büyük düşen altocin BCH oldu.

Son olarak Ethereum ile kapatalım haberi. Ethereum’un beklenen güncellemesinin ne zaman yapılacağına dair endişeler ve soru işaretleri artıyor. Normalde Haziran’dan sonraya sarkmıştı ancak zorluk bombası halen atılmış değil. Bakalım Ethereum tarafında bu konuda bir gelişme olacak mı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar