29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Ethereum 200 Milyar Dolarlık Piyasa Değerini Aşanlar Kulübüne Katılmayı Başardı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ether (ETH) 2021’de yaşadığı %150’lik artış, piyasa değerinin 200 milyar doların üzerine çıkışıyla sonuçlandı. Tüccarların çoğu, tamamen keyfi olmasına rağmen birim fiyatına sabitlendiği için ilgili kilometre taşlarını ve benzerlerini kaçırıyor.

Binance indirim kodu

Yatırımcılar ve özellikle geleneksel sektörden gelenler, kazançların, satışların ve pazar payının katlarını karşılaştırmak için kullanılır. Bu arada, bir kripto parayı birden fazla kullanım durumu ile değerlendirirken potansiyelini ölçmek için tek bir ölçüm yöntemi yoktur. Ether, Ethereum ağına erişmek için gereken token olarak çalışırken aynı anda dijital bir değer deposu görevi görebilir.

Binance indirim kodu

Birimsel fiyatların neden olduğu geniş tabloyu görememe durumunu kanıtlamak için Cardano’ya (ADA) bakıldığında piyasa değeri 26 milyar doların üzerinde olmasına rağmen 1 doların altında fiyatlandırıldığı görülebiliyor. Bu nedenle, ödenmemiş coin sayısı da bu konuda aynı derecede önemli kabul ediliyor. Diğer uçta, Cover Protokolü’nün (COVER) birim fiyatının, piyasa değeri 100 milyon doların altında kalsa da yaklaşık 1.600 ABD doları olması da bu teoriyi kanıtlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum’un piyasa değerini köklü firmalarla karşılaştırmak mantıklı mı?

Farklı sınıfların varlıklarını yan yana karşılaştırmanın yararları tartışmalı olsa da piyasa değeri emtialar, hisse senetleri ve yatırım fonları için aynı şekilde çalışır. Ortalama işlem hacminin yanı sıra işlem için etkin bir şekilde mevcut olan serbest dolaşım miktarı da dahil olmak üzere bir varlığın boyutunu analiz etmek için genellikle bazı ek ölçümler kullanılır.

8marketcap.com’a göre, Ether’in piyasa değeri kısa süre önce Novartis (NVS), AT&T (T) ve Cisco (CSCO) değerlerini geçti. Bu nedenle, yatırımcılar birini veya diğerini tercih edebileceğinden bu şirketlerle genel karşılaştırmalar yapmak adil kabul ediliyor.

İsviçre merkezli Novartis International AG’nin kökeni 1857 yılına dayanıyordu. 110.000’den fazla çalışanıyla ilaç üreticisi 2020’de 8.1 milyar dolarlık net gelir elde etti. Bu nedenle, 165 yıllık bir şirketi büyük ölçüde araştırma ve üretim sunucuları veya geliştirme ekipleri bile olmayan teknoloji tabanlı bir protokolle karşılaştırmak mantıklı görünmüyor.

İlgili Haber:  %500'lük Fiyat Rallisine Rağmen Bitcoin Hâlâ Yolun Başında mı?

Dahası şirketler, Ether’in sabit tedarik takviminin aksine ek hisse oluşturma riskiyle karşı karşıya kalıyor. Vergiler, yükümlülükler ve potansiyel hükümet kontrolü konusunda da benzer sorunlar ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, merkezi olmayan protokoller bu tür risklerden daha fazla yalıtılmış olduğu için çok daha yüksek bir değerlemeyi haklı çıkarıyor.

Cisco Systems’a Ekim 2020’de bir patent ihlali davasında 1.9 milyar dolar ödeme emri verildi. Ocak 2021’de AT&T, Seattle’daki bir şirket tarafından en az 1.35 milyar dolarlık davaya uğradı. Üçüncü şahıslara büyük ölçüde bağımlı olduğu için bir hissedarın gafil avlanmasının sonsuz yolu bulunuyor.

Sonuç olarak çeşitli varlıkların piyasa değerlerini karşılaştırmak mantıklı olsa da kripto paraların tamamen teknolojik yapısı çok daha geniş bir artı sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend