28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum, 2018 Boğa Koşusundan Bu Yana En Yüksek “Gerçekleşen” Fiyat Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum verileri yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’un “gerçekleşen” fiyatı son iki yılın en yüksek seviyesi olan 287 Dolara ulaştı.
  • “Gerçekleşen” fiyat, yalnızca aktif paraları hesaba kattığı için mevcut fiyattan farklıdır.
  • Ethereum’da en az 1 ETH sahibi olan adreslerin sayısı da yükselişte.

Veri ölçümleri sitesi Glassnode’a göre, Ethereum’un “gerçekleşen” fiyatı son iki yılın en yüksek seviyesi olan 287.09 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haber, Ethereum’un, Bitcoin ile birlikte, geçtiğimiz ay yaşadığı önemli artış rallisinin ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum’un “gerçekleşen” fiyatı o zamandan bu yana %11.7 arttı.

Gerçekleşen Fiyat Nedir?

“Gerçekleşen” fiyat, bir kripto para biriminin borsalarda listelendiği şekliyle mevcut fiyatını değil, aktif olarak kullanılan coinlerin değerini ifade eder.

İlk olarak kripto veri şirketi Coin Metrics tarafından önerilen söz konusu metrik, aktif kripto para biriminin değerini izlediği ve yıllarca cüzdanlarda hareketsiz kalan kayıp kripto paraları ölçümden hariç tuttuğu için son derece önemlidir.

Gerçekleşen fiyat ölçümü, bir kripto para ağının toplam değerini, her bir kripto paranın en son hareket ettiği zamana göre ölçen “gerçekleşen kapitalizasyon”dan türetilmiştir.

“Gerçekleşen” fiyat hesaplaması, gerçekleşen tavanın dolaşımdaki arza bölünmesi ile elde edilir.

ETH Adreslerinin Sayısı da Artıyor

Ayrıca, Ethereum’un “gerçekleşen” fiyatının, kripto parada yükselen tek ölçüm olmadığını ifade etmek önemlidir. Daha dün, en büyük ikinci kripto para, en az bir ETH sahibi olan adres sayısı ölçümlerinde de yeni zirvelere ulaştı.

Ethereum’un mevcut fiyatı da uzunca bir süredir yükselişini sürdürüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre bugün ETH’nin fiyatı 594 Dolara ulaştı. Bu değer son bir hafta içerisinde yaşanan %7’lik bir artış anlamına geliyor.

ETH’nin fiyat artışı sadece Bitcoin’in artan fiyatı ile ilişkili değil. Aynı zamanda, genellikle Ethereum üzerine inşa edilen DeFi platformlarına olan ilginin artması da ETH fiyatını önemli ölçüde yükselten etkenler arasında yer alıyor. Hatırlanacağı gibi özellikle yaz aylarında DeFi dünyası büyük bir patlama yaşamıştı.

İlgili Haber:  RG Coins'in Kurucusu Dolandırıcılıktan Dolayı Mahkum Edildi

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar