2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ethereum 2020’de Yeni Bir Rekor Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2020, tüm kötü yanlarına rağmen, Ethereum ağına daha fazla insan taşımak adına oldukça güzel bir yıl oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2020, Ethereum için büyük bir yıl oldu.
  • Fiyatındaki iyileşmelerin yanı sıra, 2020’de önceki yıllara nazaran daha fazla ETH adresi oluşturuldu.
  • Artık Bitcoin adreslerinden daha fazla Ethereum adresi var.

Ethereum, bugün, 2018’den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak başka bir metrik gösteriyor ki ağ, iki yıl öncesine göre çok daha popüler.

Binance indirim kodu

Glassnode’dan alınan verilere göre, 2015’teki lansmanından bu yana Ethereum en fazla yeni adresin sisteme dahil olduğu yılı yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum’da İçerisinde Bakiye Bulunan 49.6 Milyon Adres Kaydedildi

Bu yıl şimdiye kadar Ethereum ağı, içerisinde bir varlık bulunan ekstra 14.820.771 milyon Ethereum adresi kaydetti. Bu cüzdanların boş olmadığını belirtmekte fayda var. Bugün itibariyle 49.6 milyon adet bu şekilde cüzdan bulunuyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

2020, saymakla bitmeyecek tüm kötü yanlarına rağmen, Ethereum’un gerçekten yükseldiği ve bünyesine pek çok yeni adresin katıldığı bir yıl olarak çok başarılı geçti; ve hala bitmesine bir aydan daha uzun süre var.

Ethereum ağına, içerisinde varlık bulunan 13.120.403 Ethereum adresi eklenmesi ile birlikte bu sayıda geçtiğimiz yıla göre %13 artış yaşanmış oldu. Bu sayı 14.114.642’e çıktığında ise 2018’e kıyasla %5’lik bir artış kaydedildi.

Ethereum, Bitcoin Adres Sayısını Geride Bıraktı

Ayrıca Bitcoin’e nazaran Ethereum’da çok daha fazla içerisinde bakiye olan adres bulunuyor. Bugün itibariyle, içerisinde bakiye bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı 32.5 milyon iken Ethereum’da bu sayı 49.7 milyon seviyesinde. Bu, lider iki kripto para birimi arasındaki önemli bir fark olarak ortaya çıkıyor. Ethereum, bu metrik özelinde, Mayıs 2019’da Bitcoin’i geçmişti.

İlgili Haber:  STABLE Düzenlemesi Kripto Mevzuatını Nasıl Etkileyecek?

Tabii ki, tek bir ETH adresinin belirli bir kullanıcıya karşılık gelmediği de unutulmamalıdır. Çünkü ETH adresi oluşturmak çok kolaydır ve hiçbir kimlik gerektirmez. Ancak, yine de bu ölçüm, önceki yıllara göre daha fazla insanın Ethereum kullandığını gösterir.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar