Ethereum 2020’de Yeni Bir Rekor Kırdı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

2020, tüm kötü yanlarına rağmen, Ethereum ağına daha fazla insan taşımak adına oldukça güzel bir yıl oldu.

blank

Haberin Özeti

  • 2020, Ethereum için büyük bir yıl oldu.
  • Fiyatındaki iyileşmelerin yanı sıra, 2020’de önceki yıllara nazaran daha fazla ETH adresi oluşturuldu.
  • Artık Bitcoin adreslerinden daha fazla Ethereum adresi var.

Ethereum, bugün, 2018’den bu yana en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak başka bir metrik gösteriyor ki ağ, iki yıl öncesine göre çok daha popüler.

blank

Glassnode’dan alınan verilere göre, 2015’teki lansmanından bu yana Ethereum en fazla yeni adresin sisteme dahil olduğu yılı yaşadı.

Ethereum’da İçerisinde Bakiye Bulunan 49.6 Milyon Adres Kaydedildi

Bu yıl şimdiye kadar Ethereum ağı, içerisinde bir varlık bulunan ekstra 14.820.771 milyon Ethereum adresi kaydetti. Bu cüzdanların boş olmadığını belirtmekte fayda var. Bugün itibariyle 49.6 milyon adet bu şekilde cüzdan bulunuyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

2020, saymakla bitmeyecek tüm kötü yanlarına rağmen, Ethereum’un gerçekten yükseldiği ve bünyesine pek çok yeni adresin katıldığı bir yıl olarak çok başarılı geçti; ve hala bitmesine bir aydan daha uzun süre var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum ağına, içerisinde varlık bulunan 13.120.403 Ethereum adresi eklenmesi ile birlikte bu sayıda geçtiğimiz yıla göre %13 artış yaşanmış oldu. Bu sayı 14.114.642’e çıktığında ise 2018’e kıyasla %5’lik bir artış kaydedildi.

Ethereum, Bitcoin Adres Sayısını Geride Bıraktı

Ayrıca Bitcoin’e nazaran Ethereum’da çok daha fazla içerisinde bakiye olan adres bulunuyor. Bugün itibariyle, içerisinde bakiye bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı 32.5 milyon iken Ethereum’da bu sayı 49.7 milyon seviyesinde. Bu, lider iki kripto para birimi arasındaki önemli bir fark olarak ortaya çıkıyor. Ethereum, bu metrik özelinde, Mayıs 2019’da Bitcoin’i geçmişti.

Tabii ki, tek bir ETH adresinin belirli bir kullanıcıya karşılık gelmediği de unutulmamalıdır. Çünkü ETH adresi oluşturmak çok kolaydır ve hiçbir kimlik gerektirmez. Ancak, yine de bu ölçüm, önceki yıllara göre daha fazla insanın Ethereum kullandığını gösterir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

PlanB, Aralık Ayı İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: En Kötü Senaryoda Bile…

Çin’in Bitcoin madenciliği ile daha sıkı tedbirler almasının ardından BTC fiyatı tekrardan düşüşe geçti. Ancak PlanB’ye göre bu durum...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend