30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum 3.000 Dolar Sınırına Dayansa da Dogecoin Hala Fiyat Artışlarında Piyasa Lideri

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, son günlerde büyük yükselişler gösterdi ve zaten yaşadığı fiyat artışlarına yenilerini ekledi.

Binance indirim kodu

Avrupa Yatırım bankasının ethereum blockchain’inde gerçekleştirdiği ilk dijital tahvil satışı ve JPMorgan gibi Wall Street devleri tarafından aldığı övgüler ile beraber Ethereum fiyatları Ether başına 3.000 dolar seviyesine kadar tırmandı.

Binance indirim kodu

Ethereum yatırımcıları ve geliştiricileri bu fiyat artışlarını kutlamakla meşgulken, “şaka coini” olarak piyasaya sürülen kripto para Dogecoin, Ethereum’u geride bıraktı ve bu hafta neredeyse %50’ye yakın değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İnternet kültüründe yer alan Shiba Inu köpeği “mim’ininden” köken alan Dogecoin, Tesla milyarderi Elon Musk’ın favori kripto parası olmasıyla tanınıyor. Dogecoin, Ocak ayından bu yana %5.000’in üzerinde fiyat artışı yaşadı.

Dogecoin, Eleştirileri Haksız Çıkarmış Gibi Görünüyor

Dogecoin fiyatları, potansiyel çöküşler ve yükselişlerin hızına benzer hızda düşüşler hakkında uyarılarda bulunan eleştirmenleri haksız çıkararak değerini korumayı şimdiye kadar başardı. Dogecoin taraftarı yatırımcılar, şu anda 0.38 dolar düzeyinde gezinen Dogecoin fiyatlarının günün birinde 1 dolara çıkacağını umut ediyor ve Dogecoin’e yatırım yapmayı sürdürüyorlar.

Uzun bir süredir Dogecoin destekçisi olarak tanınan ve 2019 yılında bir Twitter anketinde Dogecoin’in CEO’su olarak seçilen Elon Musk, düzenli olarak Dogecoin ile ilgili “mim’leri” ve esprileri Twitter üzerinden paylaşıyor. Musk en son olarak ise, gelecek hafta merakla beklenen komedi programı Saturday Night Live’a katılımıyla ilgili olan Tweet’inde kendisini “Dogefather” olarak tanımlamıştı.

Dogeocoin son aylardaki performansıyla en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı ve 50 milyar dolara yaklaşan piyasa değeriyle birlikte en büyük 5 kripto para listesine girmeyi de radarına aldı. Kıyaslama için belirtmek gerekirse, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar seviyesinin biraz üstünde bulunuyor.

İlgili Haber:  Paxful, Kendi Fiat-Kripto Kanalını Bithumb'a Taşıyor

Ethereum Yılın Başından Beri %300’e Yakın Değer Kazandı

Birçok konuda Dogecoin’in tam zıttı özelliklere sahip olan Ethereum ise, yılın başından bu yana 3 kata yakın değer kazandı ve kripto para üzerinden işleyen ekonominin bel kemiği olarak nitelendiriliyor.

Bu hafta, Avrupa Birliği’nin borç verme kurumu olan Avrupa Merkez Bankası ilk kez, Ethereum blockchain’i üzerinden 100 milyon doların üstünde dijital tahvil satışı gerçekleştirdi. Bu gelişme, kripto para savunucuları tarafından, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin finans piyasaları tarafından adapte edilmeye hazır oldukları şeklinde yorumlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar