8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum 3.500 Dolar Sınırına Dayanarak Rekor Kırdı- Uzmanlara Göre Yeni Hedef 5.200 Dolar Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Salı günü 3.500 dolar psikolojik sınırına dayandı ve kendisine olan ilgi de her geçen gün artıyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parasında işler yolundayken Bitcoin ise zorlanmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Kraken borsasından analizciler, Ethereum’un arkasında oldukça fazla miktarlarda momentum biriktiğini ve teknik grafiklere bakıldığında da, ciddi bir direnç noktasına takılmadan 5.200 dolar seviyesinin ulaşılabileceğini söylüyorlar.

Binance indirim kodu

Salı günü saat 16.00 itibariyle son 24 saatte yaklaşık %10 değer kazanan Ethereum, 3.492 dolar seviyesine çıkarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu da kırmış oldu. Ethereum fiyatları son 7 günde %33 oranında yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Yılın Başından Bu Yana Olan Performansıyla Bitcoin’i Geride Bırakmayı Başardı

Ethereum blockchain’inin kendi para birimi olan Ether son haftalarda büyük ralliler yaşamıştı ve Bitcoin’in performans olarak önüne geçmeyi başarmıştı. Ethereum yılın başından bu yana %357 değer kazanırken Bitcoin ise yalnızca %93 değer kazandı.

Birçok yatırımcı, NFT’ler ve daha birçok uygulamanın Ethereum blockchain’i üzerinde kurulu olması nedeniyle Ethereum ve Ether’e giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Ethereum ayrıca merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin de temelini oluşturuyor. DeFi sayesinde finans uygulamalarında bankalar ve finansal sözleşmeler gibi üçüncü kişiler aradan çıkartılıyor.

deVere Group CEO’su Nigel Green, Bitcoin ve Ethereum’u şöyle karşılaştırmıştı: “Ethereum, rakibine göre daha ölçeklendirilebilir ve daha fazla kullanım ve çözüm seçeneklerine sahip. Örneğin halihazırda birçok sektörde kullanılabilen akıllı sözleşmeler gibi uygulamalar sayesinde Ethereum blockchain’inin daha üstün olduğunu görebiliriz.”

Green ayrıca dün kendi öngörülerine göre Ethereum’da yeni hedefin 5.000 dolar olabileceğini söylemişti.

Kraken Analizcileri Direnç ve Destek Noktalarını Açıkladı

Kraken analizcilerine göre Ethereum’un önünde, güçlü bir direnç ile karşılaşmadan önce gidebileceği düz bir yol var. Salı günü yayınladıkları rapora göre, Ethereum’un bir sonraki güçlü direnci 5.240 dolar civarındayken en önemli destek noktalarından biri ise 2.811 dolar seviyesi gibi gözüküyor.

İlgili Haber:  StrongBlock DeFi Protokolü Yayınlamasının Ardından STRONG Fiyatları Sert Düştü

Analizciler ayrıca Ethereum’un piyasa payının geçtiğimiz aydan bu yana kısmen de olsa %13.5 ile aynı düzeylerde kaldığını belirtti. Uzmanlar bu durumun da Ethereum’un önünde daha gidebileceği çok yol olduğunu gösterdiğini ve 2017 yılında yaşanan parabol şeklindeki yükseliş trendine henüz ulaşmadığını gösterdiğini söyledi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar