5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Ethereum 3.600 Dolar Fiyatını Geçti; Kurucusu Vitalik Buterin, Dünyanın En Etkili 100 Kişisi Arasına Girmeyi Başardı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı 3.600 Doları geçti ve 4.000 Dolara uzanan koşusunu tekrar hızlandırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı son 24 içinde %6’nın üzerinde yükseldi ve 3.600 Dolar seviyesine ulaştı.
  • Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Time Dergisinin “2021’in En Etkili 100 Kişisi” listesine girmeyi başardı.

Ethereum fiyatı son 24 içinde %6’nın üzerinde yükseldi ve 3.600 Dolar seviyesine ulaştı. ETH, son olarak 7 Eylül’de 3.600 Doları görmüştü.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyat Koşusu Tekrar Başladı!

CoinGecko’ya göre, şu dakikalarda 3.622 Dolardan işlem gören ETH, son 24 saatte %6.2 oranında yükseldi. Bununla birlikte Ethereum, bu yıl 12 Mayıs’ta kaydedilen 4.356 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden hâlâ %16.7 oranında uzakta.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum aynı zamanda piyasadaki en büyük 10 kripto para arasında geçtiğimiz günün en çok kazananı oldu. Onu, %3.8 fiyat artışı ile Cardano ve %1 fiyat artışı ile Binance Coin takip etti.

Lider kripto para Bitcoin ise son 24 saatte %1.8 oranında fiyat artışı yaşadı ve 48.134 Dolar seviyesine ulaştı.

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’in Başarısı

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Time Dergisinin “2021’in En Etkili 100 Kişisi” listesine girmeyi başardı.

Time’ın söz konusu yıllık listesinde pop yıldızı Billie Eilish, tenis yıldızı Naomi Osaka ve Tesla CEO’su Elon Musk gibi isimler yer alıyor.

Öte yandan Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Buterin’in Ethereum ekosistemi üzerindeki etkisine atıfta bulunarak, 27 yaşındaki Rus-Kanadalı yazılımcıyı övdü.

Ohanian, “Hiç kimse Ethereum’un bu denli etkin kullanımını ortaya koyamazdı. Ethereum, bir kişinin fikri ile başladı. Oradan yeni bir dünya açıldı; ve bu, blockchain teknolojisinden yararlanmanın yeni yollarını geliştirdi.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Elon Musk Bu Defa Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'i Hedef Aldı: Doge'den Korkuyor

Reddit kurucusu, ayrıca, “İster fantezi sporları yeniden icat eden Sorare gibi firmalar olsun, isterse NFT koleksiyonlarını kullanıcılara sunan Rainbow olsun, bunların hiçbiri, Vitalik’in başarısı olmadan var olamazdı.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar