18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ethereum Fiyatının 4.000 Doları Aşması İçin Ne Yapması Gerekiyor?

Önemli Gelişmeler

Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum, 4.000 doların üstüne bir türlü çıkış yapamaması ile birlikte yatırımcıların sinirleriyle oynuyor gibi görünüyor. Bitcoin fiyatının 60.000 doları aşması ile birlikte ETH üzerindeki beklentiler de yüksek seviyelere ulaştı. ETH fiyatı 3.900 dolara yakın bir bölgede seyrederken analist Varuni Trivedi, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

blank

Stabil Bir Yükseliş

Ethereum fiyatı bir yükseliş dalgası ile birlikte 3.800 doları aşmıştı. Temmuz ayında 2.000 doların altında fiyatlanan altcoinin bu rallisi, DeFi projelerinde bulunan toplam kilitli değer (TVL) miktarının artması ve EIP-1559 güncellemesi ile birlikte kripto paraya eklenen deflasyon karakteri sayesinde yaşandı. Lider altcoinin, ağ geliştiricilerinin ETH 2.0’a adım adım yaklaşmasıyla birlikte geçtiğimiz ay boyunca yavaş yavaş momentum kazandığı görülüyor.

blank

Buna ek olarak, ABD’de tüketici fiyat endeksi verisinin Eylül ayında da fiyatlarda artışlar yaşandığını göstermesi ile birlikte, makro enflasyon sürecinin kripto para dünyasını etkilemeye devam etmesi öngörülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

EIP-1559 güncellemesinden sonra ise, ETH’nin enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılma özelliği daha da ileri bir seviyeye taşındı. Buna rağmen, DeFi’nin sonbahar aylarında NFT’ler ile birlikte giderek daha fazla ilgi görmesi sonucunda ağ üzerinde bazı tıkanıklıklar yaşanmıştı. Ethereum geliştiricilerin halen bu soruna bir çözüm bulması bekleniyor.

Dikkat çekici bir şekilde, ETH’nin sahip olduğu aktif adres sayısında Ekim ayının başından bu yana sürekli bir yükseliş yaşanıyor. Buna ek olarak, Ethereum opsiyonlarındaki açık pozisyonlarda da bir yükseliş yaşandı ve bu yazının yazıldığı anlarda tüm zamanların zirvesinde bulunuluyor. ETH opsiyonlarında en yüksek toplanmanın 5.000 dolar seviyesinde olduğu görülürken bu opsiyonların süresi 29 Ekim tarihinde bitiyor. Buna rağmen ETH alıcısı olarak işlem gören hesapların sayısı ise ortalamanın altında kaldı. Analiste göre ETH fiyatının kritik dirençleri aşabilmesi için bireysel yatırımcıların yardımına ihtiyacı var.

İlgili Haber:  Analistten Çarpıcı Bitcoin, Ethereum ve XRP Yorumları Geldi!

Ethereum İçin İyi Haberler de Var

Buna rağmen iyi haber şu ki, sermaye akışlarının artması ve borsalar arasında sermaye çıkışlarının artması ile birlikte kurumsal yatırımcılar Ethereum için boğa lehine bir tablo gösteriyor. 400.000 adetten fazla ETH’nin Coinbase üzerinden çekildiği gözlendi ve analiste göre böylelikle ETH’nin bir fiyat rallisi için gerekli olan arz sıkıntısı da bir anlamda oluşturulmuş oldu.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 3.880 dolardan işlem görürken analiste göre açıklanan göstergeler dikkate alındığında Ethereum fiyatı yakın zamanda 4.000 doları aşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend