5 Temmuz 2022, Salı
21.7 C
İstanbul

Ethereum 900 Doları Geçerken Bitcoin 35.000 Dolara Doğru İlerliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, dün gece yaşadığı güçlü yükselişin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 34.700 doları aştı. Ethereum blok zincirinin yerel kripto parası olan Ether (ETH) de Mayıs 2018’den bu yana ilk kez 900 dolar seviyesini geçmeyi balardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in ani yükselişi sürpriz oldu çünkü dün itibariyle ani bir şekilde düzeltme yaşayarak 30.300 dolara çıkmıştı. 24 saat içinde BTC, 30.300 dolardan 34.778 dolara yükseldi; bu da %14’lük bir toparlanma ile oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum yükselişini ne tetikledi?

Bitcoin’in fiyatı gece itibariyle 33.000 doları aştığında bazı balinalar ve yüksek net değerli yatırımcılar 150 BTC’lik bir satış emrinin piyasayı geri getirebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Anonim bir Bitcoin tüccarı, 150 BTC’lik bir piyasa satışının tüm bunların izini süreceğini belirterek fiyatın yükselmesiyle birlikte perakende fiyatlarının artması üzerine teklif desteğinin düşeceğini açıkladı.

Saatler içinde gerçekleşen zayıf sipariş defterleri nedeniyle bir Bitcoin düzeltmesi belirlendi ve BTC keskin bir şekilde geri çekildi. Ancak Bitcoin ilk düşüşten sonra hızla toparlandı ve 24 saat içinde yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki ana katalizörlerin, Coinbase’de BTC’nin kurumsal birikimi ve Binance vadeli işlemlerindeki kısa baskı olduğu kaydedildi.

Son üç gün boyunca Bitcoin, Coinbase’de diğer büyük borsalardan çok daha yüksek işlem gördü. Bu, Coinbase’deki agresif alıcıların prime rağmen sürekli olarak BTC biriktirdiği şeklinde yorumlandı.

Öte yandan, Binance Vadeli İşlemlerindeki birçok tüccar, Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolara çıkmasını bekleyerek BTC’ye kısa devre yaptı. Coinbase alıcıları BTC’yi yukarı itmeye devam ettiğinde kısa bir sıkışma yaşandı.

Santiment’teki analistler, 2021’de bir Bitcoin düzeltmesinin başlamasını bekleyenler için, 10 dakika önce elde edilen 34.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin, son 10 ayda BTC için bir ayı olmanın ne kadar acı verici olduğunu gösterdiğini söyledi. Ortalama tüccar getirilerinin, Haziran 2019’dan bu yana genel olarak bu kadar yüksek olmadığının da altı çizildi.

İlgili Haber:  Bitfarms, Arjantin’de Hidroelektrik Bitcoin Madenciliği Başlatıyor

Ethereum fiyatı, Bitcoin’in güçlü teknik ivmesinden etkilenerek yükselişe geçti. ETH/USD, Mayıs 2018’in başından bu yana ilk kez 800 doları aşarak aralık ayı boyunca yaşadığı durgunluktan sonra yenilenen bir ivme gösterdi.

Mayne olarak bilinen anonim bir kripto para tüccarı, dünkü Ether yükselişinden önce ETH’nin muhtemelen 800 dolara çıkacağını söylemişti. ETH tezinin hâlâ yolunda gittiğini ve günlük 620 dolara yakın kapanışla 800 dolara doğru gidildiğini belirten tüccar, aralık ayında büyük bir uzun pozisyon oluşturduğunu ve ETH/BTC’nin daha yüksek bir dibi tutabileceğini varsayarak durumun güzel bir şekilde sonuçlanacağını düşündüğünü ifade etti.

ETH’nin ocak ayında daha iyi performans göstermesini umduğunu ifade eden Mayne, aralık ayında ETH’ye kıyasla daha fazla BTC’ye maruz kalması gerektiği itirafında bulundu.

Sırada ne var?

CME vadeli işlem borsası şubat ayında ETH vadeli işlemlerini başlatmayı planladığından Ethereum için ufukta bir başka önemli katalizörün daha var olduğu belirtildi.

2020’nin ilk çeyreğinden bu yana Bitcoin için yüksek düzeyde ilerleyen kurumsal talep göz önüne alındığında bu talebin de listeleme üzerine Ether’i arttırabileceği kaydedildi.

Öte yandan Bitcoin, günlük olarak yeni rekor seviyelere ulaşarak yükselen bir fiyat keşif yörüngesinde kalmaya devam etti. Sözde arz kıtlığı ve kurumsal satın alma çılgınlığı artık perakendeye taşınırken yükselişin hâlâ çok daha fazla alana sahip olabilmesi ve kırılacak bir sonraki psikolojik seviye olan 35.000 doların da aşılması öngörüldü.

Özellikle yükseliş tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştığı için altı haneli tahminler son aylarda giderek daha yaygın hale geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar