Ethereum 900 Dolara İnmeme Mücadelesi Verirken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 9 ay önce

blank

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta boyunca 41.000 dolardan 30.000 dolara inmesine neden olan %28’lik önemli bir düzeltme görürken Ether (ETH) de %32’lik bir düşüş kaydediyor. ETH/USD için son dönemdeki en yüksek seviye 1.350 dolarda kalırken son zamanlarda en düşük seviye 910 dolar olarak belirleniyor.

blank

Ocak ayı itibariyle kripto piyasalarında ağır bir dalgalanma yaşanıyor. Duygu coşkudan depresyona dönüşürken başka bir düzeltme yaşansa bile piyasa hâlâ bir boğa piyasasında olduğunu kanıtlıyor.

Bu bağlamda Bitcoin’in ayak izlerini takip eden Ether, kendisi için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmanın sadece bir an meselesi olduğunu gösteriyor.

ETH için sağlıklı bir düzeltme

Ether, 0.35-0.382 Fibonacci seviyesinde ilk ilgi seviyesine doğru bir düzeltme yaşıyor. Yatırımcılar, düzeltmeleri tahmin etmek için genellikle bu Fibonacci seviyesini kullanıyor ve düzeltmeler genellikle yalnızca 0.35-0.382 Fibonacci seviyesinde veya 0.5 Fibonacci seviyesinde gerçekleşiyor.

ETH’nin durumunda gerçekleşen de bu oluyor çünkü 850 ile 925 dolar arasındaki alan önceki bir direnç noktasıyla birleşiyor. Bu direnç noktası, ETH’nin 2018’de yaşadığı çok aylık yükseliş sırasında 350 ile 900 dolar arasında bulunuyor. Bu hafif yükseliş, pazar tekrar inişe geçmeden önceki son sıçrama olarak görülüyor.

Ancak şimdi 900 dolarlık bölgenin, desteği tersine çevirmesi daha fazla olasılığın var olduğu şeklinde yorumlanıyor. Sıklıkla belirtildiği gibi bir varlığın yükseliş trendinde %30 düşmesinin araştırmaya değer olabileceği ifade ediliyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi kırıldıktan sonra izlenecek seviyeler

Düzeltmenin bitmesi durumunda yeni bir dürtü dalgasıyla yükselişin devam etmesi öngörülürken bu bağlamda ETH/USD’nin, Fibonacci uzatma aracı kullanılarak da belirlenebilen yeni zirvelere bakıyor olması bekleniyor.

Devam etmek için kritik olan 1.350 dolarlık son yüksek seviyenin üzerinde bir kırılmanın gerçekleşmesi bekleniyor. Yükselişine devam etmeden önce biraz daha sağlamlaşma görmesi beklenen ETH için gündemde kesinlikle yeni bir dürtü dalgasının olduğu öne sürülüyor.

Dürtü dalgasının devamının gelmesi halinde sonraki hedefin, 2017’de görülen ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1.420 dolar seviyesi olacağı söylenmesine rağmen 1.600 ile 1.650 dolar ve 2.050 ile 2.100 dolar arasında da hedefler belirtiliyor. Sonraki hedefler, Fibonacci uzatma aracı kullanılarak oluşturuluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kısa vadede ek eylemler daha olası görünüyor

Daha düşük zaman dilimleri hâlâ menzile bağlı bir yapı sergilerken momentumun çok değişken olduğu ve piyasaların günlük bazda çift haneli yüzde puanları ile dalgalandığı kaydediliyor.

Bununla birlikte yüksek direnç aralığı 1.225 ile 1.275 dolar arasında bulunuyor ve yükseliş ivmesini sürdürmek için bu direnç aralığının kırılması gerekiyor.

Aksi takdirde Ether’in büyük olasılıkla yana doğru hareket etmesi beklendiği için bu bağlamda 900 dolarlık alanın yeniden test edilmesi meselesi gündemdeki varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Geçen hafta yaşanan piyasa duyarlılığının çok hızlı bir şekilde korkuya dönüştüğü görülüyor. Bu nedenle bir sonraki büyük direnişte bir ret yaşanması ve piyasanın başka bir düzeltme görebilmesi ihtimalleri meydana geliyor.

Güç, yıl içinde ETH/BTC çiftinden gelecek

Önümüzdeki dönemde yavaş ama emin bir şekilde altcoin-BTC çiftlerinin yakalanması öneriliyor ancak Bitcoin’in de bunun gerçekleşmesi için dengelenmesi gerekiyor.

Şu anda ETH/BTC daha yüksek düşüşler yapıyor ve destek için önceki direnç seviyelerini değiştiriyor. Bu ters çevirme aynı zamanda 0.025 sats seviyesinde gerçekleşiyor ve yukarı yönde devamlılık için bir sinyal görevi görüyor. ETH/BTC grafikleri, sıkıştırmanın arttığını gösteriyor ve bu da büyük bir hareketin başladığı şeklinde yorumlanıyor.

Büyük olasılıkla biraz zaman alsa da 2021’de bu hareketin gerçekleşmesi gerekiyor. Ancak BTC çifti hızlanmaya başladığında Ether’in 0.056 ile 0.08 sats’a kadar yükselebileceği düşünülüyor. Bu da ABD doları cinsinden tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Galaxy, Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapmak İçin 325 Milyon Dolar Fon Topladı

Galaxy Interactive, blockchain teknolojisine ve çeşitli kripto projelerine yatırım yapmak için devasa bir fon topladı. Haberin Özeti Galaxy Interactive'in yeni...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend