28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Adres Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Fiyatı yükseldikçe öncü kripto paralardan Ethereum’a duyulan ilgi de artmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • En az 1 ETH sahibi olan Ethereum adreslerinin sayısı tarihi zirveye ulaştı.
  • Metrik sitesi Glassnode, söz konusu rakamı 1.175.681 olarak açıkladı.
  • Sayı bu yıl önemli ölçüde artış yaşadı.

En az 1 ETH (593 Dolar değerinde) sahibi olan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Metrik sitesi Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, 1 ETH veya daha fazlasını bulunduran adreslerin sayısı şu anda 1.175.681 olarak ölçüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Artışın Sebebi Ne?

Artışın temel sebebi, Ethereum fiyatının bu yıl önemli ölçüde yükselmesi ve buna bağlı olarak kripto para birimine duyulan ilginin de artması olarak belirtildi. Aynı zamanda Ethereum, merkezi olmayan finans ürünlerinin çoğunun üzerine inşa edildiği platformdur ve 2020’nin bir DeFi yılı olduğu unutulmamalıdır.

En az bir ETH’ye sahip olan Ethereum adreslerinin sayısı bu yıl yavaş yavaş arttı.

Ocak ayında rakam 972.924 seviyesindeydi. Haziran ayında, DeFi gerçek bir patlama yaşarken bu sayı da 1 milyonu geçmişti.

Son 6 Ayda %12’lik Artış Yaşandı

Son altı ayda, 1 ETH veya daha fazlasını tutan Ethereum cüzdanlarının sayısı %12’nin üzerinde arttı.

Bu, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine olan ilginin arttığını ve gerçekten bir boğa koşusu içerisinde olduğunu kanıtlıyor.

Yine de, 2017 yılında ETH’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 Dolara ulaştığında yaşanılan artış oranı gerçekleşmedi. O zamanlar, en az 1 ETH’ye sahip olan cüzdanların sayısı, 12 ay içinde %1000 oranının üzerinde yükselmişti.

CoinMarketCap’in verilerine göre, ETH’nin fiyatı geçen hafta %9.5 artış yaşadı ve 594 Dolara ulaştı. Ethereum’un fiyatı, piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’in Ekim ayında başlayan yükselişine paralel olarak keskin bir şekilde artmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 62.000 Doların Üzerine Çıkarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Bitcoin ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma macerasına devam ediyor. Şu an itibariyle lider kripto paranın fiyatı 19.200 Dolar olarak ölçülüyor.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar