İçerisinde en az 1 ETH bulunan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Metrik sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, bugün en az bir ETH (476 Dolar) bulunduran Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode söz konusu sayının bugün itibariyle 1.170.598 adres olduğunu belirtti.

Ethereum için; bu yaz yaşanan boğa koşusu esnasında pozitif gelişmeler yaşanmaya başlamıştı. Bunun temel nedeni de Ethereum’un merkezi olmayan finansman için bir bel kemiği olmasıdır. Ölçüm sitesi DeFi Pulse’a göre, borç verme protokolleri ve borsalar gibi yatırımcılar bugün itibariyle 13 milyar Dolar değerinde Ethereum kullanımı taahhüt etmişlerdir.

Yaz Aylarında Ethereum’a Olan Talep Önemli Ölçüde Arttı

Temmuz ayında, en az bir ETH’ye sahip olan 1.076 milyon Ethereum adresi vardı. Eylül ayına kadar bu rakam, 50.000 değerinde artış yaşadı. %4.6 oranına denk gelen bu artışla rakam Eylül ayında 1.126 milyonu gördü.

Ancak yine de bu artış, Ethereum için tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1.300 Doların kaydedildiği 2017’nin sonunda başlayan boğa koşusu ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf kalır.

Glassnode verilerine göre, 1 Ocak 2017’de, içerisinde en az 1 ETH bulunduran yalnızca 65.907 Ethereum cüzdanı vardı. Ancak 2018 Ocak’a gelindiğinde ve ETH tüm zamanların en yüksek noktasına ulaştığında bu rakam %1224 artış yaşayarak 872.783’e ulaştı.

Ethereum Yine de Bitcoin’in Gerisinde

Yine de, ETH cüzdanlarındaki artış ne kadar küçük olursa olsun, sektörün sağlığının kısmen yerinde olduğuna dair bir işaretidir. ETH cüzdanları mutlak şekilde bireylere ait olmasa da, son aylarda yaşanan belirgin artış, insanların Ethereum’a daha fazla önem verdiğini göstermektedir.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 825.254 cüzdanın en az bir Bitcoin bulundurduğu bilgisine ulaşıldığı 4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. O esnada öncü kripto para biriminin fiyatı 13.903 Dolar seviyesindeydi; yani Ethereum’un şu anki fiyatından yaklaşık otuz kat daha yüksekti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Rekora Koşarken İşlem Ücretleri Yükselmiyor: İşte Nedeni

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın