Ethereum Adres Sayısında Rekor Kırıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İçerisinde en az 1 ETH bulunan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

Metrik sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, bugün en az bir ETH (476 Dolar) bulunduran Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode söz konusu sayının bugün itibariyle 1.170.598 adres olduğunu belirtti.

blank

Ethereum için; bu yaz yaşanan boğa koşusu esnasında pozitif gelişmeler yaşanmaya başlamıştı. Bunun temel nedeni de Ethereum’un merkezi olmayan finansman için bir bel kemiği olmasıdır. Ölçüm sitesi DeFi Pulse’a göre, borç verme protokolleri ve borsalar gibi yatırımcılar bugün itibariyle 13 milyar Dolar değerinde Ethereum kullanımı taahhüt etmişlerdir.

Yaz Aylarında Ethereum’a Olan Talep Önemli Ölçüde Arttı

Temmuz ayında, en az bir ETH’ye sahip olan 1.076 milyon Ethereum adresi vardı. Eylül ayına kadar bu rakam, 50.000 değerinde artış yaşadı. %4.6 oranına denk gelen bu artışla rakam Eylül ayında 1.126 milyonu gördü.

Ancak yine de bu artış, Ethereum için tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1.300 Doların kaydedildiği 2017’nin sonunda başlayan boğa koşusu ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf kalır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Glassnode verilerine göre, 1 Ocak 2017’de, içerisinde en az 1 ETH bulunduran yalnızca 65.907 Ethereum cüzdanı vardı. Ancak 2018 Ocak’a gelindiğinde ve ETH tüm zamanların en yüksek noktasına ulaştığında bu rakam %1224 artış yaşayarak 872.783’e ulaştı.

Ethereum Yine de Bitcoin’in Gerisinde

Yine de, ETH cüzdanlarındaki artış ne kadar küçük olursa olsun, sektörün sağlığının kısmen yerinde olduğuna dair bir işaretidir. ETH cüzdanları mutlak şekilde bireylere ait olmasa da, son aylarda yaşanan belirgin artış, insanların Ethereum’a daha fazla önem verdiğini göstermektedir.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 825.254 cüzdanın en az bir Bitcoin bulundurduğu bilgisine ulaşıldığı 4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. O esnada öncü kripto para biriminin fiyatı 13.903 Dolar seviyesindeydi; yani Ethereum’un şu anki fiyatından yaklaşık otuz kat daha yüksekti.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kripto Firması Amber Group, Finansman Turunda 100 Milyon Dolarlık Fon Toplamayı Başardı

Kripto finansal hizmetler firması Amber Group, B Serisi finansman turunda 100 milyon Dolar fon topladı ve değerlemesini 1 milyar...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend