30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum Ağına Gelmesi Beklenen Güncellemeler ile Birlikte ETH Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasasında yaşanan genel sıçrayış ve Ethereum ağına gelmesi beklenen güncellemeler ile beraber Ether fiyatı son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Binance indirim kodu

Ethereum ağının kendi kripto parası olan Ether, CoinGecko verilerine göre Pazar günü 2.392 dolar seviyesini görerek Haziran ayı ortalarından bu yana en yüksek düzeye ulaşmış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pazartesi günü ise tekrardan düşüş göstererek 2.296 dolar seviyesine dönüldü. Ethereum Pazartesi günü bir sene önceki seviyesine göre %900 değer kazanmış olsa da Mayıs ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 4.357 dolardan %47 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase analizcilerine göre geçtiğimiz hafta boyunca Ethereum’a olan yatırımcı ilgisi Bitcoin’e oranla daha yüksek bir artış kaydetti.

Coinbase Analizcilerine Göre Yükselişin Nedeni Ethereum Ağına Olacak Güncellemeler

Analizcilere göre Ethereum ağına gelecek olan güncellemeler alıcıları çeken başlıca unsur olabilir. Coinbase analistleri yayınladıkları notta şöyle dedi: “EIP-1559 protokolünün test ağlarında tahmin edilen tarih olan Temmuz sonu ve Ağustos başı yerine daha erken bir tarihte başlatılacak olması pozitif bir havaya neden oldu.

EIP-1559 güncellemesiyle birlikte Ethereum ağında değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler sayesinde Ethereum coinleri yok edilebilecek ve arzın sınırlandırılması ile birlikte potansiyel olarak fiyatlar da artabilecek.

Söz konusu güncelleme şu anda Ethereum sistemine adapte ediliyor ve önümüzdeki iki ay içerisinde de tamamen hayata geçirilmesi bekleniyor.

Mayıs ayındaki çok keskin düşüşlerden sonra genel kripto para piyasaları son birkaç haftadır kayıplara büyük bir direnç gösteriyor.

Bitcoin fiyatı Haziran ayında 30.000 doların altına düşse de son zamanlarda tekrar bir toparlanma dalgası içine girdi ve bu yazının yazıldığı anlarda Pazartesi günü itibariyle 34.520 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  EIP-1559 Güncellemesinden Bu Yana 2 Milyar Dolar Değerinden Fazla Ethereum (ETH) Yakıldı

“George Soros’un Fonunun Bitcoin Alım Satımına Açılması Piyasalarda Olumlu Etki Yaptı”

Coinbase analizcilerine göre George Soros’un fonunun Bitcoin alım satımı yapmaya başlaması kripto para piyasalarındaki olumlu havaya katkıda bulunmuş olabilir.

Ancak birçok analizci de kripto para piyasalarında yaşanabilecek regülasyon dalgaları konusunda endişeli görünüyor. Mayıs ayında Çin ve ABD’li yetkililerin birbiri ardına gerçekleştirdikleri regülasyon açıklamalarından sonra Ethereum (ETH)’nin de dahil kripto para piyasalarında sert düşüşler yaşanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar