9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Ağında 100.000 Dolarlık Bir Transfer İçin 23.7 Milyon Dolar İşlem Ücreti Ödendi!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Ethereum ağında yeni bir rekora imza atıldı. Tek bir transfer işlemi için 23.7 milyon dolar gas ücreti ödendi!

blank

Kripto para borsası Bitfinex‘e ait bir cüzdan, 100.000 dolarlık tether (USDT) göndermek için 23.7 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Screen Shot 2021 09 27 at 21.11.12

Bahsi geçen transfer “gaz ücreti ödemeden” DeFi protokollerine erişim sağlama amacıyla 2019’da Bitfinex’in kurduğu gözetimsiz (non-custodial) bir borsa olan DeversiFi üzerinden yapıldı. Milyon dolarlık işlem ücreti Bitfinex’in ana cüzdanlarından birinden ödendi.

DeversiFi tarafından yapılan açıklamada, “27 Eylül saat 11:10’da, DeversiFi kullanıcı arayüzünden bir donanım cüzdanı kullanılarak hatalı bir şekilde yüksek gaz ücreti ile bir para yatırma işlemi yapıldı. Bunun nasıl gerçekleştiğini tespit etmek için araştırmalarımıza devam ediyoruz. DeversiFi’deki hiçbir müşteri fonu risk altında değil ve bu DeversiFi’nin çözmesi gereken dahili bir sorun. Operasyonlarımız etkilenmedi” dendi.

Screen Shot 2021 09 27 at 21.24.14

Söz konusu işlem, Deversifi’nin cüzdanına aktarılmadan önce başka bir cüzdana gönderilen 100.000 dolarlık tether ile akıllı bir sözleşmenin etkileşimiydi. Bu işlemde Ethereum işlem ücretlerinin tahmin edilmesini kolaylaştırmak için tasarlanan ve yeni hayata geçirilen EIP-1559 kullanıldı.

İşlemin dahil edildiği blok, kimliği bilinmeyen bir Ethereum madencisi tarafından çıkarılan çıkarıldı.

Bu rakam, dolar bazında şimdiye kadar ödenen en büyük Ethereum işlem ücreti olabilir. Daha önce, Haziran 2020’de yine Ethereum ağında tek bir işlem ücreti için 5.2 milyon dolar gas ücreti ödenmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend