27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Ethereum Ağında 100.000 Dolarlık Bir Transfer İçin 23.7 Milyon Dolar İşlem Ücreti Ödendi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum ağında yeni bir rekora imza atıldı. Tek bir transfer işlemi için 23.7 milyon dolar gas ücreti ödendi!

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Bitfinex‘e ait bir cüzdan, 100.000 dolarlık tether (USDT) göndermek için 23.7 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Bahsi geçen transfer “gaz ücreti ödemeden” DeFi protokollerine erişim sağlama amacıyla 2019’da Bitfinex’in kurduğu gözetimsiz (non-custodial) bir borsa olan DeversiFi üzerinden yapıldı. Milyon dolarlık işlem ücreti Bitfinex’in ana cüzdanlarından birinden ödendi.

DeversiFi tarafından yapılan açıklamada, “27 Eylül saat 11:10’da, DeversiFi kullanıcı arayüzünden bir donanım cüzdanı kullanılarak hatalı bir şekilde yüksek gaz ücreti ile bir para yatırma işlemi yapıldı. Bunun nasıl gerçekleştiğini tespit etmek için araştırmalarımıza devam ediyoruz. DeversiFi’deki hiçbir müşteri fonu risk altında değil ve bu DeversiFi’nin çözmesi gereken dahili bir sorun. Operasyonlarımız etkilenmedi” dendi.

blank

Söz konusu işlem, Deversifi’nin cüzdanına aktarılmadan önce başka bir cüzdana gönderilen 100.000 dolarlık tether ile akıllı bir sözleşmenin etkileşimiydi. Bu işlemde Ethereum işlem ücretlerinin tahmin edilmesini kolaylaştırmak için tasarlanan ve yeni hayata geçirilen EIP-1559 kullanıldı.

İşlemin dahil edildiği blok, kimliği bilinmeyen bir Ethereum madencisi tarafından çıkarılan çıkarıldı.

Bu rakam, dolar bazında şimdiye kadar ödenen en büyük Ethereum işlem ücreti olabilir. Daha önce, Haziran 2020’de yine Ethereum ağında tek bir işlem ücreti için 5.2 milyon dolar gas ücreti ödenmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar