28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Ethereum Balinaları Piyasadan ETH Toplamaya Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, cüzdanlarında 100.000 Ethereum (ETH)’den fazla kripto para bulunduran büyük balinalar, sahip oldukları ETH’leri son 3 yıl boyunca giderek arttırdılar. Şu anda bu balinalar toplam Ethereum arzının neredeyse yarısını bünyelerinde bulunduruyorlar. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH, son 7 gündeki %18’lik yükselişinin ardından 3.242 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Balinaları Zenginleşiyor

Bununla birlikte Bybt’e göre, Ethereum üzerindeki açık sözleşmelerin boyutu 4 milyar dolara ulaşarak Mayıs ayından bu yana en yüksek değerini gördü. Uzmanlara göre bu durum kripto para piyasasının şişmeye başlandığına yorumlanabilir.

Binance indirim kodu

Santiment’in yaptığı araştırmaya göre ise, Ethereum balinaları piyasadaki ETH’leri toplamaya devam ediyor. Üç yıl önceyle karşılaştırıldığında, cüzdanlarında 100.000 ETH ve daha fazla kripto para bulunduran balinalar, varlıklarını %7.9 oranında arttırdılar. O zamanlar tüm ETH arzının %35.8’ini cüzdanlarında barındıran balinalar şimdi ise bu oranlarını %43.7’ye çıkardılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir Önceki Çalışma da Balinaların Zenginleştiğini Saptamıştı

11 Ağustos 2018 tarihinde Ethereum fiyatı 322 dolar seviyesindeyken şu an ise bu yazının yazıldığı anlarda ETH 3.242 dolardan işlem görüyor. Bu yılın erken döneminde, 12 Mayıs’ta, Ethereum fiyatı 4.362 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Daha önceki araştırmalarında Santiment, “milyoner seviyesindeki” balinaların Ethereum’un toplam arzının %39.2 kadarına sahip olduğunu açıklamıştı. Milyoner seviyesindeki balina ismi, 1.000 ila 100.000 ETH’ye sahip olan kripto para kullanıcılarına deniyor. Bu çalışma, Ethereum’un Londra Hard Fork’u ile birlikte ani yükselişinin sonucunda 2.691 dolara kadar tırmanmasının öncesinde yapılmıştı.

Uzun zamandır beklenen ve önemli etkiler göstereceği düşünülen bu yeni Ethereum güncellemesi, eski bir mekanizma olan ve Bitcoin, Litecoin ile Dogecoin gibi kripto paralar tarafından kullanılan Proof of Work (PoW) yerine Proof of Stake (PoS) mekanizmasına geçilmesi için kritik bir role sahip olabilir.

İlgili Haber:  547 Dolara Yükselen Ethereum Fiyatı İçin Parabolik Yükseliş Gerçek Bir Olasılık

Limenya.com olarak daha önce haberini yaptığımız üzere, ETH’nin mevcut durumu düşünüldüğünde, Finder tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, analizcilerden oluşan bir panel, Ethereum fiyatının 2021 yılında ortalama olarak 4.596 dolardan işlem göreceğini düşünüyor.

Çalışmada 42 adet kripto para uzmanının görüşü alınmış ve 2021 yılı, 2025 yılı ve 2030 yılı için Ethereum fiyat tahminleri sorulmuştu. Paneldeki isimler ortalama olarak 2021 yılı için 4.596 dolar düzeyini gösterirken bazı isimler ise yıllar geçtikçe daha da ileri giderek 2030 yılı için 71.763 dolar seviyelerinden bahsetmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar