30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum Balinalarının Elinde Bulunan ETH Miktarı Son 5 Yılın Zirvesine Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı son beş gün içerisinde %41 oranında yükseldi. Bitcoin’in ve genel kripto para piyasalarının bir toparlanma dalgası yaşamasıyla birlikte ETH 1.754 dolardan 2.488 dolara fırladı. Fiyattaki bu son ani yükseliş ile beraber balinalar da Ethereum arzının önemli bir kısmını bünyelerine kattılar.

Binance indirim kodu

10 Balinanın Cüzdanın 21.3 Milyon Adet Ethereum Var

Veri sağlayıcısı Santiment’e göre Ethereum’un kripto para borsaları dışındaki en büyük 10 balinası cüzdanlarına yeni ETH tokenleri ekledi. Geçtiğimiz hafta kripto para borsaları dışındaki en büyük 10 balina 21.3 milyon adet Ethereum ile yeni bir rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Santiment ayrıca balinaların bu tür bir ETH toplama operasyonu gerçekleştirmesinin ardından kripto para borsalarında bulunan Ethereum miktarının 4.66 milyon ile son 5 yılın en düşük seviyesine gerilediğini aktardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para borsalarının stoklarındaki bu düşüş aslına bakılırsa sadece balinalardan dolayı değil. ETH’nin borsalar arasındaki arzının azalması aslında piyasa için iyi bir işaret olabilir. ETH balinalarının kripto para borsası dışında yüklü miktarda ETH bulundurması Ethereum ekosistemine olan desteği kanıtlıyor denebilir.

ETH Arzının Azalmasının Arkasında Yeni Güncelleme Olabilir

Borsalar dışındaki bu Ethereum birikmesi analizcilere göre Londra güncellemesinin de yaklaşmasıyla fiyatta yukarı yönlü bir harekete neden olabilir. 4 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen Londra güncellemesi ile beraber çok tartışılan EIP 1559 protokolü de hayata geçecek. EIP 1559 güncellemesi ve proof of stake sistemine geçiş, ETH için “üçlü bir yarılama” olarak niteleniyor.

Bu güncelleme Ethereum’un yol haritasında önemli bir dönüm noktası olacak ve ayrıca ETH topluluğu da bu güncellemeyi uzun bir süredir heyecanla bekliyor. Uzun vadeli yatırımcılar arasındaki iyimserlik dalgasının nedenlerinden birini de bu gelişme oluşturuyor. Buna ek olarak Ethereum 2.0 Blockchain’indeki doğrulayıcı düğümlerin (node’ların) sayısının da 200.000’i geçmesi ve sisteme eklenen miktarın da 13.5 milyar dolara tekabül eden 6.4 milyon ETH’yi aşması, Ethereum ağındaki bir diğer önemli dönüm noktalarından birini temsil ediyor.

İlgili Haber:  Ethereum Balinaları Piyasadan ETH Toplamaya Devam Ediyor!

Bu olumlu gelişmelerin ardından Ethereum fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %1.70’lik değişim ile beraber 2.281 dolardan işlem görüyor.

Kısa bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, katıldığı The B Word Etkinliğinde Bitcoin ve Dogecoin’in yanı sıra ayrıca Ethereum sahibi olduğunu da itiraf etmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar