3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Aralık Ayında Bitcoin’den Daha İyi Bir Performans Sergilemeye Devam Edecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

2021 yılı Bitcoin’den ziyade dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum için daha yüksek performanslı bir şekilde geçti. ETH fiyatı yıl içerisinde %535’lik bir ralli yaşarken Bitcoin ise yıllık bazda bu yazının yazıldığı anlarda %60 yükseliş seviyesinde bulunuyordu. Bu gelişmeler ile birlikte ETH’nin piyasa değerinin Bitcoin’inkini geçeceğine dair tartışmalar da yeniden alevlendi. Analist  Varuni Trivedi, Ethereum’u değerlendirdi.

Binance indirim kodu

ETH/BTC çiftindeki yükseliş dikkat alındığında Ethereum’un gerçekten de Bitcoin’in performansını geride bıraktığı gözlense de, “flippening” olayının gerçekleşmesi halen uzak bir ihtimal olarak gözüküyor. Flippening terimi, ETH’nin piyasa değeri olarak Bitcoin’den üstün bir hale geçmesini tanımlıyor. Söz konusu işlem çifti 2021 yılında %230 artış gösterdi ve 9 Aralık tarihinde 0.089 BTC ile rekor kırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CryptoCompare tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Kasım ayında %7.9’luk bir yükseliş yaşayan ETH’nin büyük kripto paralar arasında en iyi performans sergileyen kripto para olduğunu vurguladı. ETH’nin ardından ise %2.8’lik yükselişi ile SOL geliyordu. Buna rağmen Kasım ayının büyük kripto paraların genel olarak düşüş yaşadığı bir ay olduğunu da hatırlatalım. Aynı ay içerisinde BTC %7.1, XRP %10.2 ve ADA ise %21 değer kaybetmişti.

Ethereum’un Boğa Koşusu Aralık Ayında Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş dalgası ile beraber ETH fiyatı 4.000 doların altına inmişti. ETH fiyatı Aralık ayında neredeyse %15 geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda 4.000 doların hemen altında hareket eden altcoin, günlük olarak %1.07 ve haftalık olarak %2.16 düşüş yaşadı.

Analiste göre günlük grafikte ETH’nin işlem hacimleri ve Relative Strength Index (RSI) göstergesi alçalan dipler sergiledi. RSI göstergesi birbiri ardına üç alçalan zirve yapması ile birlikte altcoinin fiyatı günlük grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

İlgili Haber:  Binance CEO'su CZ, Elon Musk'ı Twitter'da Takip Etmeyi Bıraktı

Analiste göre bu simetrik üçgen, fiyatın iki tarafa da gitmesine yol açabilir. Buna rağmen analist, haftalık bazda değerlendirildiğinde ETH’nin yükselen bir kama formasyonundan çıkış gerçekleştirdiğini ve altcoinin fiyatının 4.000 doların altına inmesi durumunda bunun ayı lehine bir trend dönüşümü sinyali olabileceğini düşünüyor.

Analist: “Ayı Sinyalleri Göz Ardı Edilemez”

Analiste göre uzun vadeli düşünüldüğünde ETH halen umut veriyor. Ancak analist, 3.000 dolar seviyesinde 69.000 adet girdi, 4.000 dolar seviyesinde ise 68.000 adet girdi olması ile birlikte altcoin için genel havanın ayı tarafına daha yatkın olduğunu düşünüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar