25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ethereum Aralık Ayında Bitcoin’den Daha İyi Bir Performans Sergilemeye Devam Edecek mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 1 ay önce

Binance indirim kodu

2021 yılı Bitcoin’den ziyade dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum için daha yüksek performanslı bir şekilde geçti. ETH fiyatı yıl içerisinde %535’lik bir ralli yaşarken Bitcoin ise yıllık bazda bu yazının yazıldığı anlarda %60 yükseliş seviyesinde bulunuyordu. Bu gelişmeler ile birlikte ETH’nin piyasa değerinin Bitcoin’inkini geçeceğine dair tartışmalar da yeniden alevlendi. Analist  Varuni Trivedi, Ethereum’u değerlendirdi.

Binance indirim kodu

ETH/BTC çiftindeki yükseliş dikkat alındığında Ethereum’un gerçekten de Bitcoin’in performansını geride bıraktığı gözlense de, “flippening” olayının gerçekleşmesi halen uzak bir ihtimal olarak gözüküyor. Flippening terimi, ETH’nin piyasa değeri olarak Bitcoin’den üstün bir hale geçmesini tanımlıyor. Söz konusu işlem çifti 2021 yılında %230 artış gösterdi ve 9 Aralık tarihinde 0.089 BTC ile rekor kırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

CryptoCompare tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Kasım ayında %7.9’luk bir yükseliş yaşayan ETH’nin büyük kripto paralar arasında en iyi performans sergileyen kripto para olduğunu vurguladı. ETH’nin ardından ise %2.8’lik yükselişi ile SOL geliyordu. Buna rağmen Kasım ayının büyük kripto paraların genel olarak düşüş yaşadığı bir ay olduğunu da hatırlatalım. Aynı ay içerisinde BTC %7.1, XRP %10.2 ve ADA ise %21 değer kaybetmişti.

Ethereum’un Boğa Koşusu Aralık Ayında Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş dalgası ile beraber ETH fiyatı 4.000 doların altına inmişti. ETH fiyatı Aralık ayında neredeyse %15 geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda 4.000 doların hemen altında hareket eden altcoin, günlük olarak %1.07 ve haftalık olarak %2.16 düşüş yaşadı.

Analiste göre günlük grafikte ETH’nin işlem hacimleri ve Relative Strength Index (RSI) göstergesi alçalan dipler sergiledi. RSI göstergesi birbiri ardına üç alçalan zirve yapması ile birlikte altcoinin fiyatı günlük grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu.

İlgili Haber:  Kripto Tüccarları Bitcoin Fiyatı İçin 15.500 Dolar Seviyesinin Kritik Olduğunu Söylüyor

Analiste göre bu simetrik üçgen, fiyatın iki tarafa da gitmesine yol açabilir. Buna rağmen analist, haftalık bazda değerlendirildiğinde ETH’nin yükselen bir kama formasyonundan çıkış gerçekleştirdiğini ve altcoinin fiyatının 4.000 doların altına inmesi durumunda bunun ayı lehine bir trend dönüşümü sinyali olabileceğini düşünüyor.

Analist: “Ayı Sinyalleri Göz Ardı Edilemez”

Analiste göre uzun vadeli düşünüldüğünde ETH halen umut veriyor. Ancak analist, 3.000 dolar seviyesinde 69.000 adet girdi, 4.000 dolar seviyesinde ise 68.000 adet girdi olması ile birlikte altcoin için genel havanın ayı tarafına daha yatkın olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend