3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Bitcoin’i Geçebilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Önce iki tane önemli ve alakalı bilgi paylaşalım, sonra detaya geçelim.

Binance indirim kodu
  1. Bitcoin’in piyasa değeri hala Ethereum’un iki katından fazla.
  2. Optimism, uzun zamandır beklenen Ethereum geçişinin yaklaşmasıyla yükselişe geçmiş durumda.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kripto piyasasının her zaman en üstün ve el üstünde tutulan varlığı olmuştur. Onu yakından takip eden Ethereum var biliyorsunuz. Ethereum hayranları, yaklaşan geçişle birlikte Bitcoin’i piyasa değeri noktasında geçecekleri hayalleriyle yaşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ether’in yaklaşık 210 milyar dolarlık piyasa değeri, Ether geçen ay %50 oranında artış gösterse bile halen Bitcoin’inkinin yarısından daha az. Yine de, Ethereum fanları, beklenen geçişi büyük umut bağlamış ve Bitcoin’i er ya da geç geçeceklerini düşünüyorlar.

Quantum Economics’in Kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, yayınladığı bir notta, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesinin asla gerçekleşmeyeceğinin bir garantisi olmasa da, sadece rakamlara bakıldığında, bu olayın gün geçtikçe yaklaşıyor gibi göründüğünü söylüyor.

Ethereum geliştiricileri, 2014 yılında Vitalik Buterin tarafından tasarlandığından ve bir yıl sonra piyasaya sürülmesinden bu yana, blok zincirini Bitcoin’in daha iyi bir versiyonu olarak lanse etti hep.

Uzun zamandır beklenen yazılım güncellemesi üzerinde iyimserlik arttıkça Ether son haftalarda yükselişe geçti. Güncelleme ile birlikte madencileri kullanan sistemden, doğrulayıcıları kullanan daha enerji verimli bir sisteme geçilecek. Bu geçişin, Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum geliştiricileri yakın zamanda yeni sistemin testlerinde olumlu ilerlemenin devam ettiğinin sinyallerini verdi ve önümüzdeki haftalarda potansiyel doğrulayıcılar ve diğer topluluk üyeleri için bir dizi etkinlik düzenliyorlar.

Kripto ticaret platformu QCP yaptığı açıklamada, kendilerinin geçtiğimiz günlerde “inanılmaz miktarda” Ether call opsiyonu ticareti yaptığını ve hedge fonlarının büyük alıcılar olduğunu belirtti. “Eylül ayında birleşmeye yaklaşırken bu talebin devam etmesini bekliyoruz” diye eklediler.

Ethereum, Haziran ortasından bu yana kabaca %50 değer kazandı. Aynı zamanda Ethereum ekosistemi ile bağlantılı kripto palar da değer kazandı. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, Ethereum üzerinde çalışan en popüler merkezi olmayan bir kripto borsası olan Uniswap, geçen ay yaklaşık %70 arttı. Bu arada, CoinMarketCap’e göre, Bitcoin’in hakimiyeti geçen yıl Ocak ayında %70 iken yaklaşık %40’a kadar düştü.

İlgili Haber:  Mark Cuban’a Göre Dogecoin ve Bitcoin Son Derece Meşru

Analistler Ethereum’un Bitcoin’i geçmesinin çok olası olduğunu belirtiyor. Bakalım bu gerçekleşecek mi?

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar