26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum Bitcoin’i Geride mi Bırakıyor? Singapur’dan Yeni Gelişmeler Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Singapur, aslına bakılırsa Asya ile Avrupa arasında turnike görevi gören bir ülke olarak nitelendirilebilir. Bu finans cennetinde, kripto para yatırımcılarının çoğunluğunun Bitcoin yerine Ethereum için karar kılmaya başlaması ise, uzmanlara göre yatırım trendlerinin yavaş yavaş başka bir yöne doğru kaydığına işaret ediyor olabilir.

Binance indirim kodu

Kripto paralar toplum içerisinde kendilerine yer aramaya devam ediyorlar. Bu sonuç, Gemini, Coin Market Carp ve The Seedly’nin yayınladığı, Singapurlu yatırımcıların yatırım trendlerini araştıran bir çalışma ile analiz edildi. Çalışmanın sonucunda kripto paraların giderek yükselen bir talep ile karşılaştığı belirtildi. Çalışmaya katılan 4.348 kişinin %67’si, halihazırda kripto paralara yatırım yaptıklarını söyledi. Bitcoin hayranlarını da şaşırtabilecek bir sonuç ortaya çıktı. Çünkü söz konusu yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin yerine Ethereum (ETH)’a yatırım yaptıklarını açıkladılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Bitcoin’den Popüler

Çalışmaya katılanlardan kripto paralara yatırım yapanlar arasından %78’i Ethereum’a yatırım yaptıklarını belirttiler. Bitcoin için ise bu oran %69 civarında kaldı. Cardano (ADA) ise %40 ile bronz madalyayı hak etti. Kazananlar kürsüsünde yerini kaptıran Binance Coin (BNB) ise %31 seviyesinde kaldı.

Ethereum (ETH)’un bu çalışmada Bitcoin’in önünde yer almasının nedenlerinden biri de, merkezsiz finans (DeFi) sektörünün Singapur’da inanılmaz derecede bir kripto para trendi haline gelmesi sayılabilir. Kripto paraya yatırım yapanlardan %59’u merkezsiz finans sektörüne yatırım yaptığını açıkladı. Yatırımcıların %41’i ise, kripto paraları bir enflasyondan kaçış aracı olarak portföylerine eklediğini söyledi. Çalışmaya katılanların %26’sı ise daha çok NFT alanıyla ilgilendiklerini belirtti.

Bununla birlikte çalışmada, yaşanan Covid-19 pandemisi ve ülkede kripto para ticaretinin yükselişi arasında direkt olarak bir bağlantı olduğu söylendi. Katılımcıların %67’si, korona krizinin başlamasından sonra Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralara daha fazla yatırım yapmaya başladıklarını ifade ettiler.

İlgili Haber:  BitMEX Kurucu Ortağı Mahkemeye Çıkmak İçin İngiltere'den ABD'ye Uçtu

Singapur’daki çalışmada, kripto para yatırımcılarının ortalama olarak 29 yaşında olduğu ve yine ortalama olarak yaklaşık 52.000 dolar yıllık gelirleri olduğu ortaya çıktı. Ancak yatırımcıların cinsiyetleri açısından gözle görülür bir dengesizlik bulunuyor. Çalışmaya katılan yatırımcıların yalnızca %20’si kadın olarak belirlendi.

Ethereum fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda Binance verilerine göre günlük olarak %1.26 kayıp ile 3.236 dolardan işlem görürken Bitcoin ise 46.761 dolar civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar