Ethereum Blockchain’indeki Bitcoin Değeri 5 Milyar Dolara Yaklaştı

Hızla yükselen Bitcoin fiyatı, Ethereum blockchainindeki dijital altının değerini büyük ölçüde artırdı.

Haberin Özeti

  • Ethereum’daki 136.000’den fazla Bitcoin’in toplam değeri şu anda 4.9 milyar Dolar; bu tüm zamanların en yüksek seviyesi.
  • Ethereum’a kilitlenen BTC sayısı, Kasım ortasındaki zirveye göre %10 oranında; çünkü BTC sahipleri olağanüstü yükselişin ardından kâr elde ediyor.
  • BTC fiyatı, Ethereum blockchaininden çok daha fazla para çekerek DeFi uygulamalarına değer katıyor.

Ethereum blockchaininde kilitlenen Bitcoin artık her zamankinden daha değerli. Ancak Bitcoin sahipleri yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmak için başka yerlere de bakmaya başladı.

Blockchain veri sağlayıcısı Dune Analytics’e göre, 4.9 milyar Dolardan fazla Bitcoin, Ethereum blockchaininde kilitlenmiş durumda. Bu, Ethereum blockchaini için tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Neden Ethereum Blockchaininde Bitcoin Varlıkları Yer Alıyor?

Ancak bunun nedeni DeFi’ye daha fazla Bitcoin akması değil. Aslında kilitlenen BTC sayısı geçen yılın Eylül ayından bu yana en düşük seviyesinde. Farkın temel kaynağı, Bitcoin fiyatında yaşanan olağanüstü artış.

Bitcoin ve Ethereum tamamen ayrı blockchainleri kullanıyor; ancak DeFi’nin yükselişi, milyarlarca dolar değerinde BTC’yi zincirler arası “sarma” hizmetlerine çekti. Bu hizmetler, Ethereum blockchainindeki yerel Bitcoin ve mint tokenlerini eşit değerde tutan ve akıllı sözleşmeler tarafından kontrol edilen güvenilir üçüncü taraf saklama cüzdanlarını içeriyor.

DeFi, krediler, varlık takasları veya kullanıcı mevduatı faizleri gibi finansal hizmetleri otomatik olarak sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanan bir protokoller koleksiyonunu temsil ediyor. Birçok uygulama hala oldukça deneysel olsa da, finansal işlemleri gerçekleştirmek amacıyla sermaye sağlamak için DeFi’ye token yatırmak, geleneksel finansal ürünlerin ulaşması imkansız olan çok yüksek bir yıllık getiri sağlayabilir.

Bitcoin Sayısı Gerilemesine Rağmen Toplam Değeri Rekor Seviyeye Ulaştı

Wrapped Bitcoin veya renBTC gibi çapraz zincir transferleri, Bitcoin sahiplerinin Ethereum tabanlı dijital varlıkları satın almak için BTC varlıklarını satmalarına gerek kalmadan harekete geçmelerine olanak tanır.

  Bitcoin Olumlu Bir Haftasonu Geçirdi

Ethereum’da kilitlenen Bitcoin sayısı, Kasım ayı ortasında yaklaşık 152.000 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. O zamanlar 16.150 Dolarlık bir BTC fiyatı vardı ve bu da Ethereum’daki 2.5 milyar Dolarlık BTC anlamına geliyordu. O zamandan bu yana, kilitli BTC sayısı aslında %10’un üzerinde geriledi; ancak Bitcoin fiyatının iki katından fazla artması 4.9 milyar Dolarlık rekor seviyeye ulaşılmasını sağladı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın