30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum Blockchain’indeki Bitcoin Değeri 5 Milyar Dolara Yaklaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hızla yükselen Bitcoin fiyatı, Ethereum blockchainindeki dijital altının değerini büyük ölçüde artırdı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’daki 136.000’den fazla Bitcoin’in toplam değeri şu anda 4.9 milyar Dolar; bu tüm zamanların en yüksek seviyesi.
  • Ethereum’a kilitlenen BTC sayısı, Kasım ortasındaki zirveye göre %10 oranında; çünkü BTC sahipleri olağanüstü yükselişin ardından kâr elde ediyor.
  • BTC fiyatı, Ethereum blockchaininden çok daha fazla para çekerek DeFi uygulamalarına değer katıyor.

Ethereum blockchaininde kilitlenen Bitcoin artık her zamankinden daha değerli. Ancak Bitcoin sahipleri yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmak için başka yerlere de bakmaya başladı.

Binance indirim kodu

Blockchain veri sağlayıcısı Dune Analytics’e göre, 4.9 milyar Dolardan fazla Bitcoin, Ethereum blockchaininde kilitlenmiş durumda. Bu, Ethereum blockchaini için tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Neden Ethereum Blockchaininde Bitcoin Varlıkları Yer Alıyor?

Ancak bunun nedeni DeFi’ye daha fazla Bitcoin akması değil. Aslında kilitlenen BTC sayısı geçen yılın Eylül ayından bu yana en düşük seviyesinde. Farkın temel kaynağı, Bitcoin fiyatında yaşanan olağanüstü artış.

Bitcoin ve Ethereum tamamen ayrı blockchainleri kullanıyor; ancak DeFi’nin yükselişi, milyarlarca dolar değerinde BTC’yi zincirler arası “sarma” hizmetlerine çekti. Bu hizmetler, Ethereum blockchainindeki yerel Bitcoin ve mint tokenlerini eşit değerde tutan ve akıllı sözleşmeler tarafından kontrol edilen güvenilir üçüncü taraf saklama cüzdanlarını içeriyor.

DeFi, krediler, varlık takasları veya kullanıcı mevduatı faizleri gibi finansal hizmetleri otomatik olarak sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanan bir protokoller koleksiyonunu temsil ediyor. Birçok uygulama hala oldukça deneysel olsa da, finansal işlemleri gerçekleştirmek amacıyla sermaye sağlamak için DeFi’ye token yatırmak, geleneksel finansal ürünlerin ulaşması imkansız olan çok yüksek bir yıllık getiri sağlayabilir.

Bitcoin Sayısı Gerilemesine Rağmen Toplam Değeri Rekor Seviyeye Ulaştı

Wrapped Bitcoin veya renBTC gibi çapraz zincir transferleri, Bitcoin sahiplerinin Ethereum tabanlı dijital varlıkları satın almak için BTC varlıklarını satmalarına gerek kalmadan harekete geçmelerine olanak tanır.

İlgili Haber:  Bitcoin 34.000 Doların Altına Düştü! Ethereum %10 Değer Kaybetti! Çöküş Devam Ediyor!

Ethereum’da kilitlenen Bitcoin sayısı, Kasım ayı ortasında yaklaşık 152.000 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. O zamanlar 16.150 Dolarlık bir BTC fiyatı vardı ve bu da Ethereum’daki 2.5 milyar Dolarlık BTC anlamına geliyordu. O zamandan bu yana, kilitli BTC sayısı aslında %10’un üzerinde geriledi; ancak Bitcoin fiyatının iki katından fazla artması 4.9 milyar Dolarlık rekor seviyeye ulaşılmasını sağladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar