Ethereum Blokzincirine “Geri Al” Butonu Geliyor

İsrail blockchain startup’ı Kirobo tarafından geliştirilen hizmet, kullanıcıların ETH işlemlerini geri almasına olanak tanıyor.

Haberin Özeti

  • Blockchain startup şirketi Kirobo, “Bitcoin Undo” düğmesinin bir Ethereum sürümünü başlattı.
  • Hizmet, kullanıcıların parola tabanlı bir sistem kullanarak işlemlerine geri dönmelerine olanak tanıyor.
  • Başlangıçta, “Ethereum Undo” yalnızca ETH işlemlerini destekleyecek ve ERC-20 tokenleri için ileride uygulamaya alınacak.

Bir duyuruya göre, kullanıcıların işlemleri geri almasına izin veren “Bitcoin Undo” butonu ile tanınan İsrail blockchain startup’ı Kirobo, aynı hizmeti Ethereum (ETH) için de başlattı.

“Ethereum Undo” düğmesi tıpkı Bitcoin muadili gibi çalışıyor. Kullanıcıların giden işlemlerine şifre eklemelerine olanak tanıyan hizmet, alıcı bu şifreyi girmediği sürece işlemlerin her an geri alınmasına imkan veriyor. Yine de Kirobo herhangi bir noktada fonlar üzerinde bir sorumluluk kabul etmiyor.

Kirobo CEO’su Asaf Naim, “Geliştirdiğimiz yeni özellik, bir test işlemi gönderme ihtiyacını nihayet ortadan kaldırıyor ve kullanıcıların üçüncü bir tarafa para aktarırken hissettikleri endişe düzeyini keskin bir şekilde azaltıyor.” dedi. Naim, bu çözümün uzun zamandır kripto endüstrisi için gerekli olduğunu vurguladı.

“Ethereum Undo” İleride Daha da Geliştirilecek

“Ethereum Undo”, tarayıcı içi cüzdan Metamask üzerinden çalışıyor ve WalletConnect protokolünü destekleyen tüm cüzdanlar için de geçerli görünüyor. Başlangıçta, özelliğin yalnızca ETH işlemleri için kullanılabilir bir şekilde geliştirildiği dile getiriliyor. ERC-20 tokenlerinde söz konusu özelliğin kullanılabilmesi adına müşterilerin biraz daha beklemesi gerekecek.

Ethereum söz konusu olduğunda hizmetin, “ortadaki adam” adı verilen saldırılara karşı ek koruma sağladığı iddia ediliyor.

Ledger ve Trezor da Desteklenecek

CEO Naim yaptığı açıklamalarda, “Kirobo, ademi merkeziyet ilkesini destekliyor ve kullanıcılara bankalar arasında para göndermenin sağladığı gönül rahatlığını vermeyi amaçlıyor. Aslında, bildiğimiz gibi, kripto cüzdanlarındaki fonlar dondurulamayacağı için diğerlerinden çok daha önemli.” dedi.

  DeFi Protokolü Uniswap, UNI Yönetim Tokenini Tanıttı

Kirobo, hizmete iki büyük Ethereum donanım cüzdanı olan Ledger ve Trezor için de destek eklediğini duyurdu.

Özellikle, yeni hizmet, paralarını mevduatları desteklemeyen akıllı sözleşmelere göndermeye karşı koruyarak sisteme önemli bir güncelleme getiriyor. Bunu yaparak, ayrıca, AAVE’de 1.1 milyon Dolar kaybeden kullanıcı için gerçekten verimli bir özellik olacakmış gibi duruyor; ama onun için çok geç…

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın