25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Ethereum Blokzincirine Taşınan Bitcoin Sayısında Patlama Yaşanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin sahipleri, bitcoinlerini Ethereum blokzincirine taşımaya devam ederek her iki para biriminde gerçekleşen son fiyat düşüşlerine meydan okuyor.

Binance indirim kodu

Eylül ayı başındaki kripto piyasası düzeltmesinin ardından, DeFi protokollerinin likidite havuzlarına değer kazandırdığı için, şu anda 80.000’e yakın Bitcoin, Ethereum blockchain’ine aktarılmış durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve Ethereum fiyatı 1 Eylül’den itibaren düşmeye başlasa da, Ethereum blockchain’ine aktarılan BTC, Dune Analytics’ten alınan verilere göre bu ay itibariyle şimdiye dek yaklaşık %37 oranında artış yaşadı.

Wrapped Bitcoin (WBTC) ve renBTC en popüler transfer protokolleri olmaya devam ediyor, ancak Huobi’nin HBTC’si de son zamanlarda yükselmeye başladı.

Bitcoin’in toplam değeri ayın başında 600 milyon doların altında olan seviyesinden şu an itibariyle 800 milyon doların üzerine çıkmış görünüyor. Bu anlamda Bitcoin’in toplam değeri tüm Ethereum piyasa değerinin %2’sinden fazlasına tekabül ediyor.

Dijital varlıklardaki fiyat değişkenliğine rağmen, DeFi’ye yönelik talebin BTC sahipleri arasında güçlü kaldığı söylenebilir.

En popüler BTC – Ethereum projesi, şu ana kadar bu sistemde bulunan yaklaşık 53.000 Bitcoin ile tüm piyasalardaki BTC’nin %66’sından fazlasına denk gelen Wrapped Bitcoin’dir. Bitcoin transfer pazarının yaklaşık %22’sine sahip en popüler ikinci protokol olan RenBTC, payını koruyarak istikrarlı seyrini devam ettirdi.

Büyük kazanç sağlayanlardan bir diğeri de Huobi’nin HBTC’si olarak dikkat çekti ve genel pazarın %6’sından fazlasını elinde bulundurması ile en popüler üçüncü BTC transfer çözümü konumuna geldi. Toplam HBTC sayısı, Ağustos ayının başından bu yana %570 artış yaşadı.

Ethereum blokzincirine aktarılan Bitcoin miktarı arttıkça, merkezileşme ve üçüncü tarafların en çok kullanılan transfer çözümleri olan WBTC, RenBTC ve HBTC kapsamındaki rolleri ile ilgili endişeler de artmaya başladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Ocak 2018'den Bu Yana İlk Kez 14.000 Dolara Ulaşmışken Sırada Hangi Gelişme Var?

Güvenlik Konusundaki Kaygılara Vurgu Yapılıyor

Şubat 2020’de Ethereum blockchain’inde hayata geçirilen HBTC, Singapur merkezli bir kripto borsası olan Huobi’nin ürünü. Kripto borç verme hizmetleri Maker ve Aave de dahil olmak üzere çeşitli DeFi protokolleri arasında bir işbirliği olan Wrapped Bitcoin, WBTC’yi destekleyen yerel Bitcoin’leri saklamak için güvenilir üçüncü taraf protokollerinden oluşan bir sistem kullanıyor.

Ancak Ethereum’un kurucu ortağı olan Vitalik Buterin, kullanıcılar adına çok sayıda yerel Bitcoin bulunduran projelerden daha fazla güvenlik önlemi talebinde bulundu. Risklere rağmen, Bitcoin’in Ethereum ağına transferi ise hız kazanmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar