4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Chiliz (CHZ) – Altcoin Fiyat Analizi – 12 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hafta boyunca altcoinlerin çoğunun pozitif performans göstermesiyle birlikte Ethereum fiyatı da kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Dahası, Chainlink ve Chiliz gibi kripto paralar da hafta boyunca pozitif hareketler sergiledi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ancak geçtiğimiz gün, analiste göre bahsedilen altcoinlerin kısa vadeli teknik göstergeleri boğa lehine momentumun azaldığına dair sinyaller verdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Dünyanın en büyük altcoini son 44 gündür iki paralel çizgi arasında bir yükseliş trendinde bulunuyor. Geçtiğimiz ay boyunca iyi bir performans sergileyen ETH, aylık olarak %33.42 getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde 4.868 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

Bunun ardından ise, ayıların alış gücüne karşılık vermesiyle birlikte altcoinin 4 saatlik grafiğinde bir gerileme yaşandı. Buna rağmen, boğa yatırımcıları, fiyat seviyesinin tekrardan trendine dönmesiyle birlikte analiste göre alt trend çizgisinden güçlü bir destek buldu. Analist, ETH fiyatının kısa vadeli teknik göstergelerinin alış gücünde büyük bir gerilemeye işaret ettiğini düşünüyor.

Chainlink (LINK)

blank

12 Ekim tarihinden bu yana LINK fiyatı, yukarı yönlü iki paralel kanalı arasında bir yükseliş trendi içerisinde hareket etti. Ethereum tabanlı ağ, aylık olarak %40.84 getiri sağladı. Bunun sonucunda LINK fiyatı 10 Kasım tarihinde 38.31 doları görerek son 25 haftanın zirvesine yerleşti ve trendine uygun şekilde geri döndü.

Analiste göre LINK’in uzun vadeli yatırımcılarının sayısının sürekli artmasıyla birlikte, altcoinin teknik göstergeleri alış baskısında bir yükselişe işaret ediyor. Buna rağmen analist, boğa lehine momentumda bir gerileme olabileceğine karşı uyarıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı, analiste göre en yakın destek noktası olan 35.43 doların hemen üstünden işlem görüyor.

İlgili Haber:  Monero (XMR) Fiyatı 300 Dolar Barajını Aşabilecek mi?

Chiliz (CHZ)

blank

Spor temalı borsanın kendi tokeni olan CHZ, 30 Ekim’de, 0.3821 dolardaki direncini aşmasıyla neredeyse %100’lük bir ralli yaşadı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 31 Ekim tarihinde son 6 haftanın zirvesine tırmandı.

Ancak CHZ fiyatı son 24 saatte %2.5’lik bir gerileme yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.4988 dolardan işlem görüyor. Analiste göre CHZ’nin kısa vadeli teknik göstergeleri alış gücüne işaret etse de yine de bu güçte bir azalma eğilimini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar