10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), OMG – Altcoin Fiyat Analizi – 14 Kasım

Önemli Gelişmeler

Genel kripto para piyasası dalgalı bir seyir izlemekten kaçınırken OMG altcoini ise değerinin neredeyse üçte birini kaybetti. Analiste göre OMG için kısa vadeli göstergeler satıcılar lehine gözükse de bir toparlanma ihtimali de doğabilir.

blank

Ethereum ve Chainlink gibi kripto paralar ise günlük olarak kayıp yaşadı ve analiste göre kısa vadeli görünümlerinde karmaşık sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum (ETH)

ETHUSDT 2021 11 13 12 38 29 2048x897 1

Ethereum fiyatı son 6 haftadır iki paralel kanalının arasında bir yükseliş trendinde bulunuyor. Büyümesini koruyarak geçirdiği geçtiğimiz ayda iyi bir performans sergileyen dünyanın en büyük altcoini, aylık olarak yaklaşık %65’lik bir getiri sağladı. Bunun sonucunda ETH, 10 Kasım tarihinde 4.868 doları aşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeledi.

Bunun ardından ise ETH, 4 saatlik grafiğinde ayıların alt kanalını istila etmeye çalışmasıyla birlikte fiyatında bir gerileme yaşadı. Sonuç olarak ETH fiyatı son üç gündür yaşadığı düzeltme aşamasında %4.5’lik bir değer kaybı gördü.

Buna rağmen boğalar analiste göre alt trend çizgisinde güçlü bir savunma yaptı ve bu durum fiyatın kanallarının arasında geri sıçrama yapmasıyla da görsel olarak doğrulandı. Şu an ise analiste göre, hafif bir şekilde satıcılar lehine olan kısa vadeli teknik göstergeler karmaşık sinyaller gönderiyor.

Chainlink (LINK)

LINKUSDT 2021 11 13 13 29 16 2048x898 1

LINK fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana, yukarı yönlü paralel kanallarının içerisinde tırmanış gerçekleştirdi. Ethereum tabanlı oracle ağı Chainlink, aylık olarak %46.54 gibi etkileyici bir getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde 38.31 dolara çıkarak son altı ayın zirvesine geldi.

Ancak ayılar kısa bir süre içerisinde bu gelişmeye karşı atağa geçti ve fiyat, 34.92 doların altına inmesinin ardından alt kanalına doğru hareket etti. Buna rağmen analiste göre boğalar alt kanalında bir destek bulmayı başardı. LINK fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 33.94 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), AAVE, Verge (XVG) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Eylül

OMG Network (OMG)

OMGUSD 2021 11 13 14 28 51 2048x898 1

OMG ağının kendi tokeni olan OMG, son üç gündür olağandışı bir fiyat hareketi sergiliyor. Altcoin ilk olarak 6 Kasım tarihinde %67’lik rallisinin sonucunda son 3.5 yılın zirvesine gelmişti. Bunun ardından ise boğaların 17.64 doları aşması ve 11 Kasım tarihinde 19 dolara ulaşmasına kadar ufak bir gerileme yaşanmıştı. Sonrasında ise OMG, neredeyse %40’lık bir düşüş yaşayarak 12 Kasım tarihinde son 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Bu düşüşün nedeninin, Boba Network tarafından gerçekleştirilen airdrop olduğu düşünülüyor. Gerçekleştirilen snapshot etkinliğinden sonra OMG yatırımcıları, 19 Kasım tarihinde BobaDAO için dağıtılacak yönetim tokenine ücretsiz bir şekilde ulaşacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend