7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), OMG – Altcoin Fiyat Analizi – 14 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası dalgalı bir seyir izlemekten kaçınırken OMG altcoini ise değerinin neredeyse üçte birini kaybetti. Analiste göre OMG için kısa vadeli göstergeler satıcılar lehine gözükse de bir toparlanma ihtimali de doğabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum ve Chainlink gibi kripto paralar ise günlük olarak kayıp yaşadı ve analiste göre kısa vadeli görünümlerinde karmaşık sinyaller verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı son 6 haftadır iki paralel kanalının arasında bir yükseliş trendinde bulunuyor. Büyümesini koruyarak geçirdiği geçtiğimiz ayda iyi bir performans sergileyen dünyanın en büyük altcoini, aylık olarak yaklaşık %65’lik bir getiri sağladı. Bunun sonucunda ETH, 10 Kasım tarihinde 4.868 doları aşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeledi.

Bunun ardından ise ETH, 4 saatlik grafiğinde ayıların alt kanalını istila etmeye çalışmasıyla birlikte fiyatında bir gerileme yaşadı. Sonuç olarak ETH fiyatı son üç gündür yaşadığı düzeltme aşamasında %4.5’lik bir değer kaybı gördü.

Buna rağmen boğalar analiste göre alt trend çizgisinde güçlü bir savunma yaptı ve bu durum fiyatın kanallarının arasında geri sıçrama yapmasıyla da görsel olarak doğrulandı. Şu an ise analiste göre, hafif bir şekilde satıcılar lehine olan kısa vadeli teknik göstergeler karmaşık sinyaller gönderiyor.

Chainlink (LINK)

blank

LINK fiyatı geçtiğimiz aydan bu yana, yukarı yönlü paralel kanallarının içerisinde tırmanış gerçekleştirdi. Ethereum tabanlı oracle ağı Chainlink, aylık olarak %46.54 gibi etkileyici bir getiri sağladı. Bunun sonucunda altcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde 38.31 dolara çıkarak son altı ayın zirvesine geldi.

Ancak ayılar kısa bir süre içerisinde bu gelişmeye karşı atağa geçti ve fiyat, 34.92 doların altına inmesinin ardından alt kanalına doğru hareket etti. Buna rağmen analiste göre boğalar alt kanalında bir destek bulmayı başardı. LINK fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 33.94 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), PancakeSwap (CAKE) - Altcoin Fiyat Analizi - 4 Aralık

OMG Network (OMG)

blank

OMG ağının kendi tokeni olan OMG, son üç gündür olağandışı bir fiyat hareketi sergiliyor. Altcoin ilk olarak 6 Kasım tarihinde %67’lik rallisinin sonucunda son 3.5 yılın zirvesine gelmişti. Bunun ardından ise boğaların 17.64 doları aşması ve 11 Kasım tarihinde 19 dolara ulaşmasına kadar ufak bir gerileme yaşanmıştı. Sonrasında ise OMG, neredeyse %40’lık bir düşüş yaşayarak 12 Kasım tarihinde son 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Bu düşüşün nedeninin, Boba Network tarafından gerçekleştirilen airdrop olduğu düşünülüyor. Gerçekleştirilen snapshot etkinliğinden sonra OMG yatırımcıları, 19 Kasım tarihinde BobaDAO için dağıtılacak yönetim tokenine ücretsiz bir şekilde ulaşacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar