8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 10 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son 24 saatte kripto para piyasası yüksek volalite değerleri gösteremezken Ethereum ve Chanlink’in teknik göstergeleri analiste göre hafif boğa lehine gözüktü. Analiste göre Ethereum %61.8’lik engeli aşarken Chainlink ise tersine bir model oluşturmasının ardından altın Fibonacci seviyesini aşmakta zorlandı.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan VeChain ise analiste göre ayı lehine hareketini devam ettirdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Dünyanın en büyük altcoini 3 Aralık tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine düşmesinden sonra %23.9 getiri sağladı. Bunun sonucunda ETH, simetrik üçgen formasyonundan bir çıkış sonrasında %61.8’lik Fibonacci direncini aşmayı başardı.

Analiste göre ETH fiyatı son birkaç gündür etkileyici bir ralli yaşamasına rağmen söz konusu hareket azalan hacimlerde yaşandı ve bununla birlikte zayıf bir boğa hareketi izlenimi verdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 4.353 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, boğa lehine bir tablo sergilemesinin ardından yükselişe geçti. Buna ek olarak MACD göstergesi de sıfır çizgisinin üstünde bulundu ve RSI göstergesine katıldı. Ancak analist, DMI göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

Chainlink (LINK)

blank

Analiste göre LINK fiyatı son beş gündür 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu oluşturdu. Bunun sonucunda analist, altcoin fiyatının bu kama formasyonundan çıkışı sonrasında %61.8’lik Fibonacci direncinden bir düşüş sergilediğine inanıyor.

Son düşüş dalgasında LINK boğaları kayıpların dört aylık bir destek noktası olan 18.6 dolarda durmasını sağlamışlardı. Bunun sonucunda LINK fiyatı son iki günde yaklaşık olarak %18.97 yükseliş göstermesinin ardından bu yazının yazıldığı anlarda 21.86 dolardan işlem gördü.

Analiste göre RSI göstergesi orta hattın üstünde seyretti ve hafif boğa lehine görünüm verdi. Dahası, analiste göre MACD çizgileri de kısa vadeli boğa tablosuna dair sinyal verdi. Ancak analist, ADX göstergesinin zayıf bir trend göstermesinin ardından düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Kasım

VeChain (VET)

blank

Analiste göre VET fiyatı, ayı lehine sinyaller vermesinin ardından son beş günde 4 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşmasını sağladı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 0.09135 dolardan işlem gördü.

Analiste göre 4 saatlik grafikte VET fiyatı Kasım ayı ortalarından bu yana orta hatta erişmede zorluk çekiyor ve bununla birlikte güçlü bir ayı etkisine işaret ediyor. Dahası, analiste göre RSI göstergesi aşağı yönlü hareket yaptı ve toparlanma sinyali vermedi. Analist, DMI çizgilerinin de ayı lehine tabloyu onayladığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar