29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 10 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son 24 saatte kripto para piyasası yüksek volalite değerleri gösteremezken Ethereum ve Chanlink’in teknik göstergeleri analiste göre hafif boğa lehine gözüktü. Analiste göre Ethereum %61.8’lik engeli aşarken Chainlink ise tersine bir model oluşturmasının ardından altın Fibonacci seviyesini aşmakta zorlandı.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan VeChain ise analiste göre ayı lehine hareketini devam ettirdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum (ETH)

ETHUSDT 2021 12 09 14 00 46 2048x898 1

Dünyanın en büyük altcoini 3 Aralık tarihinde son yedi haftanın en düşük seviyesine düşmesinden sonra %23.9 getiri sağladı. Bunun sonucunda ETH, simetrik üçgen formasyonundan bir çıkış sonrasında %61.8’lik Fibonacci direncini aşmayı başardı.

Analiste göre ETH fiyatı son birkaç gündür etkileyici bir ralli yaşamasına rağmen söz konusu hareket azalan hacimlerde yaşandı ve bununla birlikte zayıf bir boğa hareketi izlenimi verdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 4.353 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, boğa lehine bir tablo sergilemesinin ardından yükselişe geçti. Buna ek olarak MACD göstergesi de sıfır çizgisinin üstünde bulundu ve RSI göstergesine katıldı. Ancak analist, DMI göstergesinin zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini belirtti.

Chainlink (LINK)

LINKUSDT 2021 12 09 13 34 56 2048x898 1

Analiste göre LINK fiyatı son beş gündür 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu oluşturdu. Bunun sonucunda analist, altcoin fiyatının bu kama formasyonundan çıkışı sonrasında %61.8’lik Fibonacci direncinden bir düşüş sergilediğine inanıyor.

Son düşüş dalgasında LINK boğaları kayıpların dört aylık bir destek noktası olan 18.6 dolarda durmasını sağlamışlardı. Bunun sonucunda LINK fiyatı son iki günde yaklaşık olarak %18.97 yükseliş göstermesinin ardından bu yazının yazıldığı anlarda 21.86 dolardan işlem gördü.

Analiste göre RSI göstergesi orta hattın üstünde seyretti ve hafif boğa lehine görünüm verdi. Dahası, analiste göre MACD çizgileri de kısa vadeli boğa tablosuna dair sinyal verdi. Ancak analist, ADX göstergesinin zayıf bir trend göstermesinin ardından düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Avalanche (AVAX) Fiyatı Yeni Bir Rekor Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne?

VeChain (VET)

VETUSDT 2021 12 09 13 52 28 2048x898 1

Analiste göre VET fiyatı, ayı lehine sinyaller vermesinin ardından son beş günde 4 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu oluşmasını sağladı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 0.09135 dolardan işlem gördü.

Analiste göre 4 saatlik grafikte VET fiyatı Kasım ayı ortalarından bu yana orta hatta erişmede zorluk çekiyor ve bununla birlikte güçlü bir ayı etkisine işaret ediyor. Dahası, analiste göre RSI göstergesi aşağı yönlü hareket yaptı ve toparlanma sinyali vermedi. Analist, DMI çizgilerinin de ayı lehine tabloyu onayladığını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend