1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum Classic (ETC) %20 Değer Kazandı! Büyük Yükselişin Sebebi ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının stabil hale gelmesine rağmen Ethereum Classic yukarı doğru tırmanışına devam ediyor. Haftalık bazda %65’lik bir yükseliş gösteren ETC’nin bu başarısının arkasında planlanan bir güncelleme olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic fiyatı şu sıralar tek bir yöne doğru gidiyor o da yukarısı gibi gözüküyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ETC fiyatı son 24 saatte %21.27’lik bir tırmanış gösterdi. 29 Haziran’da 40 dolar civarında seyreden ETC, bu yazının yazıldığı anlarda 60 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Geçmişe baktığımızda ETC’nin birden fazla kez hacker’ların eline geçtiğini görüyoruz. Yüzde 51 saldırısı denilen bir mekanizma ile saldırganlar Ethereum Classic Blockchain’ini kendilerine uygun şekilde yeniden düzenleyip bu yolla zengin olmayı hedeflemişlerdi. O zamanlar ETC’yi kaderine bırakan yatırımcılar ETC’nin şu anki performansı karşısında şaşkına dönmüş olabilirler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Classic Geliştiricileri Büyük Bir Güncelleme Planlıyor

ETC topluluğu arasında bu iyimser tabloya neden olan en önemli faktörlerin başında yeni bir hard fork güncellemesi geliyor. Ethereum Classic topluluğu arasında bir süredir tartışmalara neden olan güncelleme, ismini X-Men evrenindeki kötü adam olan “Magneto’dan” alıyor.

Magneto güncellemesinin amacı Ethereum Classic Blockchain’inin güvenliğini arttırmak ve aynı zamanda işlem ücretlerini de azaltmak olarak ilan edildi. Güncelleme başarılı olursa ETC Blockchain’i üzerinde gerçekleşen işlemler daha verimli olacak.

Magneto’nun beta testleri 2 Haziran’da başlamıştı. Bu testlerin hemen ardından güncellemenin hayata geçmesi bekleniyor.

ETC Madencileri ve Kullanıcıları Ne Yapmalı?

Magneto güncellemesinin hayata geçmesinin ardından Ethereum Classic madencileri Node yazılımlarını en yeni sürüme güncellemeli. ETC yatırımcıları ve kullanıcıları ise yalnızca kullandıkları borsanın bu hard fork’u destekleyip desteklemediğini kontrol etmeli.

ETC’nin Fiyat Yükselişinden Ethereum 2.0 mı Sorumlu?

Ethereum Classic için geçerli olan yükseliş faktörlerinden biri de, büyük abisi Ethereum’un “proof of stake” yöntemine geçiş yapacak olması olabilir. Bu yeni sistem ile birlikte gelebilecek problemlerden kaçmak isteyen yatırımcılar, halen “proof of work” sistemiyle çalışan Ethereum Classic’ten satın almış olabilirler. Bu yüzden ETC’nin yaşadığı son fiyat yükselişi, aslında Ethereum’a gelecek köklü değişikliğin yan etkisi nedeniyle gerçekleşmiş olabilir. ETC, kısa bir süre sonra hayata geçecek Magneto güncellemesinden sonra da proof of work sistemiyle çalışmaya devam edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar