Ethereum Classic (ETC), EOS ve VeChain (VET) Fiyat Analizi – 30 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum Classic, ayı lehine bir tabloda Nisan ayı ortalarındaki seviyesi olan 25-26 doları tekrardan ziyaret edebilir. EOS, yükselen takoz formasyonundaki bir kırılma karşısında %17’lik bir düşüş tehlikesiyle karşı karşıya olabilir. Son olarak VeChain ise yükselen üçgen formasyonunda seyrediyor ancak iki yöne doğru da bir hamle ihtimal dahilinde gözüküyor.

blank

Ethereum Classic [ETC]

blank

blank

25-29 Mayıs arasında Ethereum Classic’in ADX değeri sabit bir çizgide ilerledi. Piyasanın giderek daha az yönsel hale gelmesiyle beraber ETC’nin 39 dolardan 83 dolara olan rallisi de uzamayı başaramadı. Bu yüzden ETC’nin tavan fiyatı kırıp daha yüksek seviyelerde kazanç sağlayamaması sürpriz olmadı diyebiliriz. Piyasadaki volalitenin de düşük olmasıyla beraber, ETC fiyatlarında önümüzdeki seanslarda büyük hareketler olması beklenmiyor.

39.4 doların altına bir iniş durumunda ETC’nin Nisan ortası değerleri olan 25-26 dolara kadar gerilemesi mümkün olabilir. Aşırı satış bölgesinden sıçrayan RSI değeri tekrardan inişe geçti ve momentumdaki bir zayıflamaya işaret etti.

EOS

blank

EOS’un 4 saatlik grafiğinde yükselen takoz formasyonu gözlendi ve fiyatları da keskin bir düşüş yaşadı. Trend çizgisinin altına bir düşüş durumunda 5.03 dolara doğru %17’lik bir gerileme yaşanabilir. Diğer taraftan 7.76 dolar ve 200-SMA (yeşil) değerinin üstüne bir hamle, bu ayı lehine formasyonu boşa çıkarabilir. Eğer RSI değeri aşırı satış bölgesine doğru olan rotasını devam ettirse, bir çöküş ihtimali artabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte MACD çizgisi halen orta hattın üzerinde olmaya devam ediyorken histogramı da pozitif-nötr bir momentum sergiledi. Bu bölgelerde yatay bir seyir ihtimali de seçenekler arasında ancak bu durumda bile çöküş tehlikesi halen devam ediyor olacaktır.

VeChain [VET]

blank

VeChain fiyatları 0.103 dolardaki desteğine yakın bir seviyede işlem görüyor ve bununla birlikte de kısa vadeli grafiğinde bazı sinyaller veriyor. 4 saatlik grafikte VET, bir yükselen üçgen formasyonu oluşturdu ve bu işaret genellikle yukarı yönlü bir hareketi gösterse de, genel kripto paralardaki durum, bu senaryonun gerçekleşip gerçeklemeyeceğini belirleyecek. Bu yazının yazıldığı anlardaki destek noktasının altına bir düşüş durumunda ise VET %15’lik bir kayıp ile 0.086 dolara kadar inebilir. Daha keskin bir düşüş fiyatları 0.066 dolara kadar geriletebilir. Bununla birlikte üst trend çizgisinin yukarısına bir hamle durumunda %20’lik bir kazanç ile 0.142 dolar direncine yelken açılabilir.

Supertrend göstergesi şu anki fiyattan bir alış sinyali veriyor ancak genel kripto para piyasaları halen belirsiz olmaya devam ediyor. Ayı lehine olabilecek bir diğer sinyal ise CMF değerinde gözledi ve bu yazının yazıldığı anlarda piyasadan çıkışlar piyasaya girişlerin üstüne çıktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend