Ethereum Classic Magneto Güncellemesini Duyurdu: Fiyatlar Nasıl Etkilenebilir?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum Classic, 21 Temmuz’da hayata geçmesi beklenen ağ güncellemesini duyurmasıyla beraber manşetlere konu oldu. Magneto adı verilen güncelleme 13.189.133’üncü blokta hayata geçirilecek ve ECIP-1103 uygulanacak. Duyuruya göre bu güncelleme ayrıca Ethereum Berlin güncellemesindeki özelliklere de sahip olacak.

blank

ECIP-1103 ile birlikte Nisan ayında yayınlanan Berlin güncellemesinin de tüm protokol yükseltmelerine izin verilmiş olacak. Bu protokoller gaz maliyetlerini ve işlemleri optimize edecek EIP’leri içererek ağ için önemli olan güvenlik geliştirmelerini sisteme entegre edecek. ECIP-1103’ün uygulanmasıyla beraber iki ağ arasında maksimum uyum sağlanmış olacak.

blank

Ethereum Classic

Ethereum Classic Magneto Güncellemesi Bazı Testnetlerde Hayata Geçti

ETC ekibinin paylaştığı takvime göre, değişiklikler Mordor Classic PoW testnetinde 2 Haziran’da, Kotti Classic PoA testnetinde ise 9 Haziran’da uygulanmaya başlandı. Ekip ayrıca şunları ekledi: “Başarılı bir fork olması için, tüm ETC kullanıcılarını, eğer hala yapmadılarsa, node yazılımlarını Magneto ile uyumlu bir versiyona güncellemeleri için davet ediyoruz. Eğer node’lar ya da servisleri kullanmıyorsanız ancak ETC’yi diğer servisler aracılığıyla kullanıyorsanız, kullandığınız servisin Magneto hard fork’unu desteklediğinden emin olunuz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum Classic ekibi Blockchain’leri üzerinde çalışırken ETC de bu yıl en fazla kazanç sağlayan tokenlerden biri oldu. ETC yılın başından bu yana yatırımcılarına %850 getiri sağlarken kısa bir süre önce de kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 184 dolara dokunmuştu. ETC’nin bu yükselişi, fiyatların yılın sonuna kadar en fazla 184 doların yarısına çıkabileceğini düşünen analizciler tarafından sürpriz olarak nitelendirildi. Ancak görünüşe göre ETC piyasası, düzeltmeler yaşanmadan önce, Ethereum ve Bitcoin’in volalitelerinin sırtında iyi yükselişler yakaladı.

ETC Gönüllüsünden ETC ve Bitcoin İçin Fiyat Tahmini!

Etherplan sitesinden Donald McIntyre’ye göre Ethereum Classic, ETH ve BTC piyasalarındaki volaliteden faydalanmaya devam edebilir. McIntyre, BTC fiyatlarının bu döngünün sonunda 125.693 dolara yakın bir değere geleceğini, Ethereum Classic fiyatlarının ise 900 ila 1000 dolar arasında olacağını düşünüyor.

ETC fiyatları son yaşanan düzeltmeler ile beraber değerinin %70’inin erimesine neden olsa da McIntyre’in tahminine göre, Temmuz’da gerçekleşecek güncellemeyle beraber ETC fiyatlarında bazı olumlu gelişmeler olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend