28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Ethereum Classic Magneto Güncellemesini Duyurdu: Fiyatlar Nasıl Etkilenebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum Classic, 21 Temmuz’da hayata geçmesi beklenen ağ güncellemesini duyurmasıyla beraber manşetlere konu oldu. Magneto adı verilen güncelleme 13.189.133’üncü blokta hayata geçirilecek ve ECIP-1103 uygulanacak. Duyuruya göre bu güncelleme ayrıca Ethereum Berlin güncellemesindeki özelliklere de sahip olacak.

Binance indirim kodu

ECIP-1103 ile birlikte Nisan ayında yayınlanan Berlin güncellemesinin de tüm protokol yükseltmelerine izin verilmiş olacak. Bu protokoller gaz maliyetlerini ve işlemleri optimize edecek EIP’leri içererek ağ için önemli olan güvenlik geliştirmelerini sisteme entegre edecek. ECIP-1103’ün uygulanmasıyla beraber iki ağ arasında maksimum uyum sağlanmış olacak.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Classic Magneto Güncellemesi Bazı Testnetlerde Hayata Geçti

ETC ekibinin paylaştığı takvime göre, değişiklikler Mordor Classic PoW testnetinde 2 Haziran’da, Kotti Classic PoA testnetinde ise 9 Haziran’da uygulanmaya başlandı. Ekip ayrıca şunları ekledi: “Başarılı bir fork olması için, tüm ETC kullanıcılarını, eğer hala yapmadılarsa, node yazılımlarını Magneto ile uyumlu bir versiyona güncellemeleri için davet ediyoruz. Eğer node’lar ya da servisleri kullanmıyorsanız ancak ETC’yi diğer servisler aracılığıyla kullanıyorsanız, kullandığınız servisin Magneto hard fork’unu desteklediğinden emin olunuz.”

Ethereum Classic ekibi Blockchain’leri üzerinde çalışırken ETC de bu yıl en fazla kazanç sağlayan tokenlerden biri oldu. ETC yılın başından bu yana yatırımcılarına %850 getiri sağlarken kısa bir süre önce de kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 184 dolara dokunmuştu. ETC’nin bu yükselişi, fiyatların yılın sonuna kadar en fazla 184 doların yarısına çıkabileceğini düşünen analizciler tarafından sürpriz olarak nitelendirildi. Ancak görünüşe göre ETC piyasası, düzeltmeler yaşanmadan önce, Ethereum ve Bitcoin’in volalitelerinin sırtında iyi yükselişler yakaladı.

ETC Gönüllüsünden ETC ve Bitcoin İçin Fiyat Tahmini!

Etherplan sitesinden Donald McIntyre’ye göre Ethereum Classic, ETH ve BTC piyasalarındaki volaliteden faydalanmaya devam edebilir. McIntyre, BTC fiyatlarının bu döngünün sonunda 125.693 dolara yakın bir değere geleceğini, Ethereum Classic fiyatlarının ise 900 ila 1000 dolar arasında olacağını düşünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum Classic (ETC) %20 Değer Kazandı! Büyük Yükselişin Sebebi ne?

ETC fiyatları son yaşanan düzeltmeler ile beraber değerinin %70’inin erimesine neden olsa da McIntyre’in tahminine göre, Temmuz’da gerçekleşecek güncellemeyle beraber ETC fiyatlarında bazı olumlu gelişmeler olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar