7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ethereum Classic (ETC), Solana (SOL), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasasının zayıf bir tablo izlemesiyle birlikte, altcoinler de kendi grafiklerinde aşağı yönlü harekete başladılar. Ethereum Classic fiyatı en yakın desteğine doğru yola çıkarken Solana ise analizciye göre 107.79 dolar seviyesinden destek bulabilir. Son olarak Trone ise son 24 saatte yaşadığı %5.9’luk kayıp ile birlikte son ayların en düşük seviyesine geriledi. Analizci Anushmita Samal, söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Solana ile ilgili bir önceki analize buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic (ETC)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum Classic son 24 saatte değerinin %3.6’sını kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 46.94 dolardan işlem gördü. Analizciye göre altcoin için en yakın destek bölgesi 43.32 dolar seviyesinde bulunuyor. ETC’nin 4 saatlik grafiğinde 20-SMA değeri de fiyat mumlarının üstüne çıkarak analizciye göre fiyat momentumunun satıcılar lehine olduğuna işaret etti.

Bir yükseliş senaryosunda ise, Ethereum Classic fiyatı, analizciye göre 47.13 dolar ve bunun ardından da 51.43 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaşabilir. Samal, ek direnç seviyelerinin ise sırasıyla 59.53 dolar ve 65.55 dolar bölgelerinde bulunabileceğini düşünüyor.

Solana (SOL)

Solana fiyatı son 24 saatte %6.9’luk bir kayıp yaşadı ve 135.65 dolardan işlem gördü. Analizciye göre, SOL fiyatının düşüş hareketine devam etmesi durumunda ilk olarak 107.79 dolarda, ardından da 79.07 dolarda birer destek noktası bulunuyor. Samal, altcoin için teknik göstergelerin ayı lehine sinyaller verdiğini düşünüyor.

Analizciye göre Solana fiyatında bir yükseliş senaryosu yaşanması durumunda ise 140.91 dolar seviyesi direnç görevi görebilir. Bu seviyenin aşılması durumunda ise analizciye göre SOL, 163.07 dolar ve 179.02 dolar bölgelerinde direnç ile karşılaşabilir.

Tron (TRX)

Tron, 0.0888 dolardaki desteğinin altına indikten sonra bu yazının yazıldığı anlarda 0.0884 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Altcoin fiyatı, son 24 saatte %5.9 değer kaybetti. Bu gelişme ile birlikte TRX fiyatı, 4 saatlik grafiğinde 20-SMA değerinin altına indi ve analizciye göre TRX’in fiyat momentumunun satıcılar lehine olduğuna işaret etti.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Ekim

Altcoine ait Relative Strength Index (RSI) değeri de orta hattın altına inerek satıcıların piyasayı domine ettiğini vurguladı. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise kırmızı barlar sergilerken MACD değeri de histogramında kırmızı barlar gösterdi.

Analizciye göre TRON fiyatında bir yükseliş senaryosu yaşanması durumunda, TRX için direnç seviyeleri ilk olarak 0.0958 dolar ve 0.1062 dolar bölgelerinde yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar