7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ethereum Classic (ETC), VeChain (VET), Tezos (XTZ) – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bazı altcoinlerin kayıp yaşaması, bazılarının ise rekorlar kırması ile birlikte kripto para endüstrisi karmaşık dönemlerden geçiyor. Ethereum Classic fiyatı düşüş göstererek en yakın destek noktasına yaklaşırken VeChain fiyatı da yaşadığı %6.2’lik kayıp ile ayın başında işlem gördüğü seviyelere geri döndü. Buna karşın Tezos ise birkaç saat önce kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasına karşın analiste göre bir düzeltme ihtimali devam ediyor. Analist Anushmita Samal, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ethereum Classic (ETC)

Binance indirim kodu

Ethereum Classic fiyatı son 24 saate %4.1 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 51.77 dolardan işlem gördü. Analiste göre ETC için en yakın destek noktası 51.46 dolar civarında yer alırken bu seviyenin altına bir iniş durumunda fiyat önce 47.13 dolara, bunun ardından ise 43.49 dolara gerileyebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Alış baskısının toparlanması durumunda ise Samal fiyatın yükselebileceğini düşünüyor ve 59.53 dolar civarında bir direnç bölgesinin oluşabileceğine inanıyor. Analiste göre bir diğer direnç noktası ise 65.55 dolarda yer alıyor.

VeChain (VET)

VeChain fiyatı son 24 saatte %6.2 gerileme yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.107 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoin için en yakın destek noktası 0.099 dolarda yer alırken bu seviyenin altına bir düşüş yaşanması durumunda ise VET fiyatı 0.085 doları tekrar ziyaret edebilir. VET bu seviyeyi en son 4 gün kadar önce görmüştü.

Diğer taraftan, VET fiyatında bir yükseliş yaşanırsa, analiste göre en yakın direnç noktası 0.109 dolar civarında bulunuyor. Buna ek olarak altcoin için diğer direnç noktalarını ise Samal 0.122 dolar ve 0.137 dolar olarak tanımlıyor.

Tezos (XTZ)

Tezos fiyatı bir yükseliş yaşadı ve son 24 saatteki %3.7’lik rallisinin ardından bu yazının yazıldığı anlarda 8.87 dolardan işlem gördü. Kısa bir süre önce kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran altcoin, analiste göre yukarı yönlü hareket sergileyerek bu rekoru tazelemeye çalıaşabilir. Analist, psikolojik şekilde direnç noktasının 10 dolar civarında yer aldığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), VeChain (VET), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Aralık

Analist, XTZ fiyatının bir düşüş göstermesi durumunda ise en yakın destek noktasının 7.86 dolar ve ardından 6.81 dolar civarında yer aldığını düşünüyor. Buna ek olarak Samal’a göre, XTZ fiyatı daha alt seviyelerde 5.84 dolar ve 5.08 dolarda destek bulabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar