1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Ethereum Çok Güçlü Bir Lindy Etkisine Sahip Olmaya Başladı: Anlamı ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının en büyük altcoini olan Ethereum, genel kripto paraların sendelemesine rağmen oldukça iyi bir hafta geçirdi. ETH fiyatı son 7 gün içerisinde %24.42 yükseldi. Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum’un piyasa değeri 255.53 milyar dolar seviyesindeydi.

Binance indirim kodu

Celia Wan: “Ethereum (ETH)’nin Lindy Etkisi Çok Yüksek Seviyelerde”

Peki ETH’nin piyasa değeri yakın bir tarihte trilyon dolar bandını geçebilir mi? Muhtemelen hayır. Ethereum’un şu ana kadar yaşadığı üstel büyümenin benzerini yaşaması pek mümkün görünmüyor. Peki ya uzun vadede? Dragonfly Research şirketinden Celia Wan’a göre evet. Wan blog yazısında durumu şöyle ifade ediyor: “Yaptığımız çalışmalara göre uzak bir gelecekte Ethereum’un piyasa değerinin potansiyeli 3.7 trilyon dolar ile 4.7 trilyon dolar arasında bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bu rakamlar şu an için ütopik olsa da analizciye göre Ethereum piyasa değeri eninde sonunda bu noktaya gelebilir. Ayrıca Lindy etkisinin şu anda ve gelecekte ETH için olumlu bir hava oluşturabileceğini de bilmek gerekiyor. Lindy etkisi kavramına göre, bir şey ne kadar süredir piyasada bulunuyorsa, yani ne kadar eskiyse, o şeyin gelecekte de piyasalarda bulunma ihtimali artıyor. Wan kendi blogunda bu durumu şöyle anlatıyor: “Bitcoin’e benzer bir şekilde, Ethereum da DeFi sektörünün ilk coini olmasıyla beraber çok güçlü bir Lindy etkisine sahip. Eğer DeFi sektörü geleceğin finansal aracı haline gelirse, Ethereum da bu alanın ilk coini olması ve DeFi ekosisteminin de Ethereum’un üzerine inşa edilmesi nedeniyle en büyük DeFi coinleri arasındaki yerini koruyabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi Sektörü Son Aylarda Hızlı Bir Büyüme Gösterdi

Ether DeFi platformları sayesinde aslında büyük bir avantaja sahip olabilir. 2020 yılının Haziran ayında DeFi platformlarına haftalık bazda 2 milyar dolar ila 3 milyar dolar arasında para akışı gerçekleşmişti. Bu değer Ağustos ayından itibaren hızla yükselmeye başladı ve içinde bulunduğumuz zamanlarda haftalık olarak 20 milyar dolara kadar yükseldi ve zirve yaptığında ise 60 milyar dolardaydı.

ETH fiyatı da geçtiğimiz yıldan bu yana epey iyi bir performans sergiledi. Ethereum yılın başından beri pek çok kez kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu yineledi. ETH fiyatı son 365 günde %854.31’lik bir yükseliş kaydetti. Birbirleriyle karşılaştırıldığında DeFi sektörünün büyümesiyle Ethereum’un büyümesinin büyük oranda birbiriyle bağlantılı olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar