Ethereum Veri Analiz Firması Dune Analytics, 2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

0
207

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dragonfly Capital, popüler Ethereum analytics aracı için finansman turuna öncülük etti. Digital Currency Group ve Coinbase Ventures da yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Oslo’dan iki kişilik bir ekip tarafından işletilen ücretsiz bir Ethereum veri sitesi olan Dune Analytics, personelini büyütmek ve tekliflerini genişletmek için yatırım arayışında.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dune Analytics, kullanıcıların Ethereum blok zincirindeki etkinlikleri gösteren grafikleri görüntülemelerini ve oluşturmalarını sağlayan web tabanlı bir araç. Dune kullanıcıları arasında bireysel ve kurumsal firmalar bulunuyor.

Dragonfly Capital liderliğindeki bir turda 2 milyon dolarlık tohum finansmanı alındığı bildirdi. Dragonfly Capital, Multicoin Capital, Digital Currency Group, Coinbase Ventures ve diğer önde gelen projelerin, VC firmalarının ve melek yatırımcıların ek finansmanı ile turu yönetti.

Dune, Ethereum blockchaini ve ona bağlı projelerde neler olup bittiğini belirlemeye çalışan veri analistleri için bir web sitesidir. Ethereum akıllı sözleşmelerinden veri çeker ve bunları merkezi olmayan değişim hacmi, DeFi kullanıcı sayısı ve işlem boyutları gibi şeyleri gösteren grafiklere dönüştürür. Etherscan gibi bir blok explorer aranabilir bir blockchain işlemleri geçmişi sağlarken, Dune bu geçmişi yorumlamak için daha fazla seçenek sunar.
İnsanların kendi grafiklerini oluşturmasına olanak sağladığından dolayı oldukça avantajlıdır, böylece kişiler bileşik veya eğri gibi bireysel projeleri keşfedebilirler. Uniswap ve Gnosis gibi bazı projeler, özel analitik gösterge tabloları oluşturmalarına izin vererek ek erişim satın alır.

Kuruculardan Fredrik Haga yaptığı basın açıklamasında: “kârlı bir şirket olarak, kendi kendini sürdürme fırsatımız oldu, ancak yine de sürekli artan talebi karşılamak, ekibi büyütmek ve toplum için daha da güçlü araçlar oluşturmak için daha fazla sermaye getirmeye karar verdik” dedi.

Dragonfly Capital’in ortağı Tom Schmidt, yaptığı açıklamalarda; “Dune’ın bir referans aracı olarak her yerde bulunmasından dolayı kaliteli bir yatırım olarak tespit edilmesinin kolay olduğunu” söyledi. Ayrıca; “Dune, piyasadaki en iyi zincir veri platformudur” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri Bir Ayda 353 Milyon Dolar Kazanıyor

Dune, Aave’den Stanislav Kulechov, Compound’dan Calvin Liu ve Uniswap’tan Matteo Leibowitz de dahil olmak üzere birçok tanınmış DeFi kişiliğini “power user” olarak sayıyor.

Şu anda Dune’un bir sonraki adımı ekibini ikiye katlamak olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?