29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Ethereum Data Şirketi The Graph Kendi Tokenini Satıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD dışındaki kullanıcılar için yapılacak olan GRT token satışının 22-24 Ekim’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Graph Protokolü, şirketlerin aradığı blockchain verilerini bulmalarına yardımcı olur.
  • Şirket kendi GRT tokenlerini satıyor.
  • GRT alıcıları, verileri endekslemeye, düzenlemeye ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

İnsanların blockchain verilerini bulmasına ve sıralamasına yardımcı olan The Graph Protokolü, The Graph Network’ü bu yıl başlatmaya hazırlanırken kendi ERC20 tokenini bugün itibariyle piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Binance indirim kodu

Ethereum blockchaininde 22-24 Ekim’de gerçekleşecek GRT token satışı aracılığıyla The Graph, 10 milyarlık başlangıç ​​token arzının 400 milyon GRT’sine kadarını 0,03 sent üzerinden satacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

The Graph Nedir?

The Graph, blockchain şirketlerinin kendi API’lerini veya alt grafiklerini oluşturmasına ve kullanmasına izin verir. API’ler, uygulamaların veri almak için birbirleriyle iletişim kurma yoludur. Tüm kripto fiyat tabloları, bir web sitesinden diğerine gönderilen bu veriler ışığında oluşturulur.

The Graph, merkezi olmayan borsa Uniswap ve kripto fiyat sağlayıcısı CoinGecko dahil olmak üzere çeşitli Web 3.0 uygulamaları tarafından halihazırda kullanılmaktadır.

Üç Farklı Türde Kullanıcı Hedefleniyor

Bugün yayınlanan bilgilere göre The Graph Network, “blockchain verilerini organize etmek, uygulamalara hizmet sağlamak ve merkezi olmayan sisteme geçişi hızlandırmak adına çalışan merkezi olmayan bir Dizin Oluşturucu, Küratör ve Temsilciler ağı” olacak.

Bu nedenle de token satışı sürecinde ERC20 tokeni üç tür kullanıcı arasında yayılmak isteniyor:

  • Ağ düğümlerini işleten tüketiciler bir sorgu yaptığında çeşitli ödül ve ücretler kazanan indeksleyiciler.
  • Hangi Ethereum verilerinin indeksleneceğine ve bu verilerin alt grafiklerde nasıl saklanacağına karar veren kuratörler: GRT yatırırlar ve belirli alt grafiklerden sorgu ücreti alırlar.
  • Bir düğüm çalıştırmadan ağın güvenliğini sağlayan, teknik olmayan destekçiler.
İlgili Haber:  Altcoin Analizi: Ethereum, IOTA ve UniSwap'ta Yatırımcıları Neler Bekliyor - Destek ve Direnç Noktaları

Böyle bir sistemde, açıkçası, herkes GRT kazanmayacak; tüketiciler ise talep ettikleri verilere ulaşmak adına önceden belirlenmiş olan sorgu ücretlerini ödemek zorunda kalacaklardır.

Şimdilik yalnızca ABD dışındaki katılımcılara açık olan token satışı için kayıt sürecinin 15 Ekim tarihinde, yani yarın, sona ereceğinin altını çizelim.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar