4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Ethereum DeFi Uygulamalarına Telefonunuzdan Erişmenin Yeni Bir Yolu Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

My Ether Wallet, DappRadar’ın yardımıyla mobil uygulamasına yeni bir dapp tarayıcısı ekledi. Şirket, bu sayede kullanıcılara DeFi ve NFT’lere daha kolay erişme kapısını açmış oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • My Ether Wallet, DappRadar ile ortak geliştirdiği mobil uygulamasına bir Dapp Browser ekledi.
  • DappRadar, Ethereum ile çeşitli blockchain ağlarında veri ve kapsamlı bir dapp listesi sağlar.
  • Milyonlarca mobil kullanıcı artık çeşitli cüzdanlar ve uygulamalar aracılığıyla dapp’lara erişebilir: Bu, DeFi, NFT’ler ve diğer merkezi olmayan protokoller için potansiyel bir nimet.

DeFi pazarını mevcut kullanıcı tabanının çok ötesine genişletmeye yardımcı olabilecek bir uygulama geliştirildi. Akıllı telefon kullanıcıları artık Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların büyüyen dünyasını keşfetmenin yeni bir yoluna sahip.

Binance indirim kodu

“DeFi Gittikçe Büyüyen Bir Pazar”

My Ether Wallet bugün, dapp veri sağlayıcısı DappRadar ile birlikte mobil uygulamaları için geliştirilen Dapp Browser lansmanını duyurdu. Uygulama, kullanıcıların Ethereum ağındaki merkezi olmayan uygulamalara doğrudan göz atmasına ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MEW kurucusu ve CEO’su Kosala Hemachandra, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dapp’leri, onlara nasıl erişmeyi seçerlerse seçsinler, tüm kullanıcılarımıza sunmak istiyoruz. Cüzdanların, tüm Ethereum Dapp ekosisteminin bir araya geldiği bir merkez olması amacıyla hareket ediyoruz.” dedi.

Bu çabadaki bir diğer ortak olan DappRadar ise kripto pazarının çeşitli sektörlerinde kullanıcı etkinlikleri ve dapp’lar için veri sağlıyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi), Haziran 2020’den bu yana popülerliğini hızla artırdı. DeFi protokolleri, işlemleri kolaylaştırmak için tıpkı bir banka gibi güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan kredi ve varlık takasları gibi finansal hizmetler gerçekleştirmeyi sağlıyor.

NFT Piyasasının Toplam Değeri 33 Milyon Doları Buldu

Bir blockchaindeki doğrulanmış sanat eserleri olarak tanımlanabilecek benzersiz kripto koleksiyon parçaları NFT’ler ise, DappRadar’a göre, 33 milyon Dolarlık oldukça büyük bir pazar haline geldi. Hashmasks ve CryptoPunks gibi dapp’ler, sanatçıların yüz binlerce Dolara bireysel sanat eserlerini satmaları konusunda yardımcı oluyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde İşlem Görüyor

Mobil cihazlarda dapp’lara erişim, merkezi olmayan iletişim aracı Status ve popüler Trust Wallet uygulaması gibi diğer uygulamalar aracılığıyla da mümkün. MEW ile birlikte bu uygulamalar dünya çapında 6 milyondan fazla Android cihazda erişilebilir hale geldi.

Ancak DappRadar’ın yakın tarihli bir raporu, Ethereum tabanlı dapp’lerin Ocak 2021’de günlük olarak yalnızca 72.000 aktif kullanıcıya ulaştığını gözler önüne serdi.

Bu, özellikle MEW gibi Ethereum odaklı projelerin dapp ekosisteminde büyümesi için önlerinde büyük miktarda alan olduğunu kanıtlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar