9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ethereum, DeFi Yarışını Kaybedecek mi? Kripto Şirketleri Açıkladı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Popüler DeFi protokollerinin temsilcileri ile yapılan bir ankette, birçok kişi tarafından Ethereum ağının diğer ağlarla rekabetini durdurmasının beklendiği saptandı.

blank

Ücretlerinin yüksekliğine ve rakiplerinin ilgi çekici olmasına rağmen en iyi DeFi projelerinin, Ethereum’un yakın zaman içerisinde endüstrideki hakimiyetini kaybedeceğini öngörmediği dile getiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi piyasa veri sağlayıcısı olan Crypto Compare tarafından yapılan yeni bir ankette ise, Ethereum tabanlı DeFi projeleri içerisinden yanıt verenlerin %60’ından fazlasının Ethereum’un önümüzdeki üç sene içinde bir numaralı DeFi ağı olarak rakip bir protokol tarafından geçileceğine kesinlikle katılmadıkları tespit edildi.

Söz konusu anketin Ethereum ağı için bir güvenoyu teşkil ettiği belirtildi. Crypto Compare anketi kapsamında, token swap ve havuz protokolü Balancer, DeFi sigorta sağlayıcısı Nexus Mutual ve bir diğer swap protokolü Kyber Network’ten çeşitli temsilcilerle konuşuldu. Diğer katılımcılar arasında ise Augur, Argent, DDEX, Loopring ve Staked’dan temsilciler yer aldı. (Crypto Compare, ankete kaç tane DeFi projesinin dahil edildiğini açıklamadı.)

Büyüme İçin En Önemli Etken Güvenlik

Anket katılımcıları ayrıca, önümüzdeki yıllarda DeFi’nin büyümesi için en önemli etken olarak güvenlik üzerinde durdular. Ankete katılanların yarısı, güvenliğin DeFi endüstrisi için 10 üzerinden 10 öneminde bir kaygı olduğunu dile getirdi. Hiçbir katılımcı konu ile ilgili 8’in altında öncelik vermedi.

Anket sonuçları ışığında; büyümekte olan DeFi kullanıcı tabanının en iyi şekilde nasıl korunacağı hususunda bazı anlaşmazlıklar ise göze çarptı. Ankete katılanların %75’i sektörün ana akım düzeyinde benimsenmeye ulaşması için harici düzenlemelerin gerekli olmadığını savundu. Ayrıca katılımcıların yaklaşık% 40’ı, DeFi protokollerinin potansiyel kullanıcı para kayıpları adına sigorta koruması sağlamasının hayli önemli olduğunu vurgularken, geri kalan kısım ise bunun öncelikler açısından 10 üzerinden 3 değerinde olduğunu dile getirdi.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu, spekülatif gelir elde etmek isteyen kullanıcılara oranla, DeFi protokollerindeki değerin %10 ve %30 arasının an itibariyle günlük kullanıcılardan elde edildiği yorumunda bulundu.

Anket sonuçlarına göre; DeFi’nin kitleler tarafından “güvenilmez” olarak değerlendirilen hizmetleri sunmadan önce kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu ve Ethereum ağının, Eth2 tarafından vaat edilmiş olan iyileştirilmiş işlem hacmine ihtiyaç duyduğu yorumları yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend