1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ethereum, DeFi Yarışını Kaybedecek mi? Kripto Şirketleri Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Popüler DeFi protokollerinin temsilcileri ile yapılan bir ankette, birçok kişi tarafından Ethereum ağının diğer ağlarla rekabetini durdurmasının beklendiği saptandı.

Binance indirim kodu

Ücretlerinin yüksekliğine ve rakiplerinin ilgi çekici olmasına rağmen en iyi DeFi projelerinin, Ethereum’un yakın zaman içerisinde endüstrideki hakimiyetini kaybedeceğini öngörmediği dile getiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para birimi piyasa veri sağlayıcısı olan Crypto Compare tarafından yapılan yeni bir ankette ise, Ethereum tabanlı DeFi projeleri içerisinden yanıt verenlerin %60’ından fazlasının Ethereum’un önümüzdeki üç sene içinde bir numaralı DeFi ağı olarak rakip bir protokol tarafından geçileceğine kesinlikle katılmadıkları tespit edildi.

Söz konusu anketin Ethereum ağı için bir güvenoyu teşkil ettiği belirtildi. Crypto Compare anketi kapsamında, token swap ve havuz protokolü Balancer, DeFi sigorta sağlayıcısı Nexus Mutual ve bir diğer swap protokolü Kyber Network’ten çeşitli temsilcilerle konuşuldu. Diğer katılımcılar arasında ise Augur, Argent, DDEX, Loopring ve Staked’dan temsilciler yer aldı. (Crypto Compare, ankete kaç tane DeFi projesinin dahil edildiğini açıklamadı.)

Büyüme İçin En Önemli Etken Güvenlik

Anket katılımcıları ayrıca, önümüzdeki yıllarda DeFi’nin büyümesi için en önemli etken olarak güvenlik üzerinde durdular. Ankete katılanların yarısı, güvenliğin DeFi endüstrisi için 10 üzerinden 10 öneminde bir kaygı olduğunu dile getirdi. Hiçbir katılımcı konu ile ilgili 8’in altında öncelik vermedi.

Anket sonuçları ışığında; büyümekte olan DeFi kullanıcı tabanının en iyi şekilde nasıl korunacağı hususunda bazı anlaşmazlıklar ise göze çarptı. Ankete katılanların %75’i sektörün ana akım düzeyinde benimsenmeye ulaşması için harici düzenlemelerin gerekli olmadığını savundu. Ayrıca katılımcıların yaklaşık% 40’ı, DeFi protokollerinin potansiyel kullanıcı para kayıpları adına sigorta koruması sağlamasının hayli önemli olduğunu vurgularken, geri kalan kısım ise bunun öncelikler açısından 10 üzerinden 3 değerinde olduğunu dile getirdi.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu, spekülatif gelir elde etmek isteyen kullanıcılara oranla, DeFi protokollerindeki değerin %10 ve %30 arasının an itibariyle günlük kullanıcılardan elde edildiği yorumunda bulundu.

Anket sonuçlarına göre; DeFi’nin kitleler tarafından “güvenilmez” olarak değerlendirilen hizmetleri sunmadan önce kat etmesi gereken uzun bir yol olduğu ve Ethereum ağının, Eth2 tarafından vaat edilmiş olan iyileştirilmiş işlem hacmine ihtiyaç duyduğu yorumları yapılıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar