8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Decentraland (MANA) – Altcoin Fiyat Analizi – 25 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 51.000 dolar bölgesine tekrar giriş yapması ile birlikte Ethereum fiyatı 4.000 doları yeniden aştı ve Dogecoin ise analiste göre %23.6’lık Fibonacci direncini kırdı. Bununla birlikte MANA ise 3.64 dolar bandını aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Buna rağmen analist, güçlü bir geri dönüşten emin olabilmek için genel trendin yüksek hacim değerleriyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı, boğaların 4.000 dolar engelini aşmasının ardından %6.3’lük bir sıçrayış gerçekleştirdi. Boğalar, son 10 günde bu seviyeyi tam beş kez test etmelerinin ardından, söz konusu seviyenin üstünde hâkimiyet kurmayı başardılar.

Analiste göre şu anda altcoinin en yakın direnç noktası, üst kanalıyla ve 200SMA (yeşil) göstergesi ile çakışan 4.156 dolar olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 4.080 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 1 Aralık tarihinden bu yana ilk kez 59 değerini aştı ancak gevşeme işaretlerinin ardından keskin bir düşüş sergiledi. Buna rağmen OBV göstergesi ise analiste göre yükseliş trendi ile uyumlu seyredemedi.

Dogecoin (DOGE)

blank

Geçtiğimiz gün Dogecoin fiyatı, 22 Aralık tarihindeki düşüşünden %6.23’lük bir yükseliş gerçekleştirdi ve %23.6’lık Fibonacci direncini aşmayı başardı. Analiste göre altcoin boğaları, Elon Musk’ın Dogecoin için yine destekleyici bir tavır almasının ardından daha fazla güç kazandı.

Analiste göre, hacim oskilatöründeki yükseliş trendi dikkate alındığında, DOGE fiyatı trend çizgisinde (sarı) bir destek noktası bulabilir. Buna rağmen analist, son düşüş hacimlerinin son yükseliş hacimlerinden fazla olduğuna dikkat çekti. DOGE fiyatında daha da bir düşüş durumunda analiste göre altcoinin fiyatı 20-SMA (mavi) değerinden destek alabilir.

İlgili Haber:  dYdX, Günlük İşlem Hacminde Yeni Bir Rekor Kırdı! Altcoinin Fiyatında Durum Ne?

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE, 0.1817 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi aşırı alış bölgesine tırmanmasının ardından bir çöküş yaşadı ve 61 noktasına geriledi. Analiste göre SMI göstergesi ise gri noktalar sergileyerek yüksek volaliteye işaret etti.

MANA

blank

MANA fiyatı düşüşünü 3.02 dolar seviyesinde durdurmuştu. Altcoin fiyatının bu seviyeden geri sıçrama yapması ile birlikte analist, MANA’nın son bir haftadır bir yükseliş kanalı içerisinde olduğunu düşünüyor.

23 Aralık tarihinde altcoinin fiyatı %19.49’luk bir ralli yaşayarak 3.64 doları aşmıştı. Bunun ardından ise, üst kanalı ve 200SMA göstergesinin (yeşil) bulunduğu noktaya gelen MANA, güçlü bir direnç ile karşılaştı ve değer kaybetti.

Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı 3.68 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi 20 puanlık bir yükseliş gerçekleştirdi ve geri dönüş sinyalleri verdi. Buna rağmen analist, OBV göstergesinin, daha önce bu seviyede yaptığı kadar yüksek bir hareket yapmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar