4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.5 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 22 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa süreli bir toparlanmanın ardından ayılar, boğa lehine bir konsolidasyon hareketinin yaşanmasına engel oldular. Bu yüzden analiste göre altcoin piyasası kendine özgü bir volalite dalgası içerisinde bulunuyor.

Binance indirim kodu

Ethereum, Ethereum Classic ve Dogecoin gibi altcoinler, 18 Kasım tarihinde yaşanan büyük satış dalgasının ardından haftalık dip seviyelerine gerilemişlerdi. Buna karşın, boğalar ise bu satış baskısını durdurmayı uzun bir süre başaramamışlardı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

ETH fiyatı Kasım ayı ortalarından bu yana bir yükseliş kanalı içerisinde bulunuyordu. 22 Eylül ile 10 Kasım tarihleri arasında %61 getiri sağlayan altcoin, böylelikle iyi bir performans sergilemişti. Sonuç olarak ETH, 10 Kasım tarihinde 4.868 dolar ile yeni bir ATH oluşturdu. Bunun ardından boğalar yavaşlama belirtileri gösterdi ve ayılar ise %18’lik bir gerileme hareketi başlattı. Bunun sonucunda ETH2nin fiyatı 18 Kasım tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Ancak ETH boğaları, son üç gündür direnç gösteriyor ve ETH’nin fiyatı bu zaman diliminde %9.07 arttı.

Analiste göre ETH’nin kısa vadeli teknik göstergeleri karmaşık sinyaller gönderiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH, 4.344 dolardan işlem görüyor. RSI değeri ise son boğa hareketinden sonra yükseliş gösterdi ve analiste göre boğa lehine gözüküyor. Bununla birlikte analiste göre DMI değeri ayı lehine bir tablo çizerken MACD ve AO göstergeleri ise boğa etkisi altında bulunuyor.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 28 Ekim ile 18 Kasım tarihleri arasında alçalan bir üçgen formasyonu içerisinde değerinin üçte birini kaybetmişti. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı 18 Kasım tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine geriledi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Birçok Hisse Senedinden Daha Az Dalgalı Olduğu Tespit Edildi

Bunun ardından ise boğalar bir hamle yaptı ancak analiste göre en yakın direnç seviyesi olan 0.2320 dolar aşılamadı.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2284 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte günlük grafiğinde %1.5 kayıp ile seyrediyor. Analiste göre RSI değeri ise, ufak bir toparlanma yaşasa da yönünü aşağıya çevirdi. Analiste göre DMI göstergesi ayı lehine olsa da MACD ve AO ise bu ayıların gücünde bir azalmaya işaret etti.

Ethereum Classic (ETC)

blank

27 Ekim tarihinden bu yana ETC boğaları bir ralli içerisinde bulunuyordu ve altcoinin fiyatı 9 Kasım tarihinde son on haftanın zirvesine çıktı. Bununla birlikte bu tarihten itibaren kan kaybeden ETC, 18 Kasım tarihinde ise son üç haftanın en düşük seviyesine geriledi. Şimdi ise boğalar yeniden devreye girdi ve son üç içerisinde ETC fiyatında %7’lik bir artış gözlendi. Analiste göre ETC’ye ait en yakın direnç noktası olan 51.5 dolar seviyesinin aşılması için boğaların momentum kazanması gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar