8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para “korku ve açgözlülük endeksinin” nötr bölgeden yalnızca beş puan daha düşük olmasıyla birlikte kripto para piyasasının sağlam bir toparlanma yaşadığı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Bunun sonucunda Ethereum fiyatı oldukça beklenen bir seviye olan 4.000 doların üstüne çıktı ancak analiste göre zayıf bir yönelimsel trend sergiledi. Diğer taraftan Dogecoin ise yatay seyir izledi ve DOT fiyatı da analiste göre boğa yönüne teknik veriler vererek 50SMA değerini aştı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı, dört kez test ettiği 4.000 dolar barajını aşmayı başardı. Analist, boğa gücünün kanıtlanabilmesi için ETH fiyatının yüksek hacimler ile birlikte 4.100 doları aşması gerektiğini düşünüyor.

Analiste göre boğalar 4.000 dolar aşmış olsalar da, ETH grafiğinde, fiyat hareketi ile RSI (mavi trend çizgisi) arasında ayı lehine bir ayrışma gösterdi.

Analiste göre aşağı yönlü bir hareket durumunda 20-50 SMA değerleri birer test noktası olabilirler. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 4.039 dolardan işlem görüyor. Analiste göre 1 Aralık tarihinden bu yana ilk kez 59 değerine ulaşan RSI göstergesi, boğa lehine etkinin arttığına işaret ediyor.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı, son rallisinde kazandığından daha fazla gerileme yaşadı ve son 54 günde değerinin yarısını kaybetti.

Analiste göre söz konusu düşüş ile birlikte %23.6’lık Fibonacci direnci korundu ve altcoinin fiyatı 0.175 doları aşmakta zorlandı.

Analiste göre, alçalan üçgen formasyonundan (yeşil) bir çıkış yapan DOGE, 0.162 dolar ile 0.182 dolar seviyeleri arasında gidiş geliş yapıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin 0.1723 dolardan işlem gördü. Analiste göre son iki günde 20 puanlık yükseliş yaşayan ve bununla birlikte denge noktasının üstüne çıkan DOGE, boğa lehine bir sinyal veriyor. Ancak analist, DMI göstergesinin de boğa lehine olmasına rağmen ADX göstergesinin ise zayıf olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 10 Aralık

Polkadot (DOT)

blank

Dogecoin’e benzer bir şekilde DOT ayıları da, altcoin fiyatının 16 haftalık bir destek noktası olan 26 doların altına inmesiyle birlikte son rallideki tüm kazanımları eritti. DOT fiyatı 21 Aralık tarihinde ise alçalan kanalından bir çıkış yakaladı.

Böylece analiste göre altcoinin Supertrend göstergesi, çoğunlukla kırmızı bölgede yer almasının ardından yeşil bir sinyal verdi. Şimdi ise DOT’un 50 SMA engelini (mavi) aşmasının ardından analist, altcoin için en yakın direnç seviyesinin 26 dolar civarında aşıldığını düşünüyor. Ancak analist, DOT boğalarının trend değiştiren bir ralli başlatabilmeleri için daha yüksek hacimler yakalamaları gerektiğini düşünüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı, son 24 saatte %5.97 yükseliş yaşamasının ardından 26.11 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar